Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: Kılıçdaroğlu HDP ile koalisyon yapma hazırlığında İZLE

30.11.2014 15:42
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Balıkesir Kuvayı Milliye Meydanı'nda katıldığı toplu açılış töreninde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile yapacağı koalisyona değindi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Balıkesir Kuvayı Milliye Meydanı'nda Orman ve Su İşleri Bakanlığınca yapımı tamamlanan 114 tesisin açılışını yaptı. Davutoğlu, Yalova Belediyesi'nin kestiği ağaçlar konusunda sessiz kalan ve Diyarbakır'da HDP ile yapılacak koalisyonun haberciliğini veren Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyaretinde "HDP ile koalisyona girecek misiniz?"sorusuna "Siyasette 24 saat bile uzun ne olacağı belli olmaz"demesine tepki gösterdi. Davutoğlu, koalisyonla ilgili şunları söyledi;

 

BUNUN ADI YIKIM KOALİSYONUDUR

"Şimdi Diyarbakır'da yeni koalisyonun haberciliğini veriyor. HDP ile koalisyona girecekmisiniz diye soruyorlar siyasette 24 saat bile uzun ne olacağı belli olmaz diyor.. Kobani'den olaylarında vandalizm yapanlarla Gezi olaylarında sokakları karıştıranlar koalisyon yapmak istiyor bunun adı yıkım koalisyonudur."

KILIÇDAROĞLU'NA AĞAÇLARIN HESABINI SORDU

"12 yıldır iktidar aynı. Bize iktidar olmak için 4 yıl verin" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan sert bir yanıt geldi. "Tam 250 milyon ağacın bu topraklarda yükselmesi için birazdan kurdeleyi keseceğiz. Gezi provakasyonunu çıkaranlar bu çalışmalara ne diyecekler." diyen Davutoğlu'na sözlerine şöyle devam etti;

DEĞİL 4 YIL, 4 DAKİKADA ÜLKEYİ BATIRIRSIN

"Kılıçdaroğlu, Yalova'da ne oldu bunun için neden konuşmuyorsun. Bana 4 yıl verin yeter diyor iktidar için. Değil 4 yıl 4 dakika da bu ülkeyi batırırsın. Atatürk'ün emaneti olan o çınarlara ne oldu? kim kıydı onlara?

Bu haber toplam 1452 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri