Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: Kılıçdaroğlu sen provokatör müsün?

04.02.2015 17:47
Partisinin Kastamonu İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Kılıçdaroğlu sen ana muhalefet lideri misin provokatör müsün?" diye sordu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- 30 Mart gecesi hatrına müjdeleri öne alalım. Kırık Barajı ile ilgili bütün bürokratik engeller kalkacak ve inşallah yapılacak. Araç Barajı için martta inşallah inşaata başlıyoruz. İnşallah Kastamonu'ya yakışır bir kapalı spor salonu için gereken talimatı vereceğiz. Karaçomak deresi islah çalışmasına başlıyoruz. Ilgaz tüneli en kısa zamanda tamamlanacak. 400 yataklı hastaneyi en kısa zamanda tamamlayıp tıp fakültesinin hastane sorunu en kısa zamanda çözeceğiz. Kastamonu bir eyalet merkezi ve evliyalar merkezi olarak kültürel mirasımızın en nadide örneklerini barındırıyor. Belediye başkanımıza söylüyorum bu eserlerden bir taş düşmesine izin vermeyeceğiz yoksa hesabını veremeyiz.

- Biz bunlarla uğraşırken Türkiye'de muhalefet partileri ne yapıyor. Gençlerimizin apartmanlardan atıarak katledildiği olaylar üzerine iç güvenlik paketi hazırladık bu paketi hazırlamamıza sebep olan olayları düşünün bir takım vandal ve şiddet yanlıları isyana teşvik etti ve biz sabırla olayların üzerine gittik iç güvenlik reform pakaetini hazıladık. Demokratik olarak gösteri yapanlar bu hakkı kullanır ve güvenliği sağlanır gösteri hakkını kullanma konusunda bir kısıtlama yapmadık buna izin vermeyiz. Eğer biri meydana molotof ile gelmişse buna karşı da tedbiri alırız. Gelen tedbirler bunlarla ilgili. Paketin içinde bir çok demokratik unsur da var birden üçüzler açıklamalar dedilerki birlikte bu pakete karşı duracağız. Kılıçdaroğlu Meclis'te halkı direnmeye çağırdı tıpkı Demirtaş gibi sen anamuhalefet partisi liderimisin provakatör müsün? Gençlerle ya da yaşlılarla kiminle yürürsen yürü tek parti döneminde değiliz. Bu yasa geçtikten sonra eline molotof alırsan aynı muameleyi sen de görürsün Kılıçdaroğlu, Ali Veli farketmez. Kılıçdaroğlu bu çağrıyı yaptığı gün Pensilvanya'da yaşayan zat bir makale yayımladı birleşme çağrısı yaptı ihanet çetesinin başı da açıkça Türkiye hakaret eden bir makale yayımladı. Mesele milletin huzuru olunca bu üç siyasi parti bir araya geliyor diğer tarafdan destekleyen ses de Pensilvanya'dan geliyor.

- 12 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdik Türkiye'de olağanüstü hal vardı. Başörtülü vekiller Meclis'ten dışarı çıkarıldı. Bugün kimse inancından dolayı dışlanmıyor. Yeni Türkiye'de yasaklar yolsuzluklar ve yasaklar olmayacak dedik.

- İç güvenlik reform paketi ile özgürlük alanlarını genişletiyor ve bir daha kamu düzeni sarsılmayacak şekilde düzenliyoruz. Peki Bahçeli kamu düzeni o gün nerede derken şimdi neden karşı çıkıyor. Neden Demirtaş ile aynı dili koruyor. Biz ne olursa olsun özgürlükleri koruyup güvenlik tedbirlerini alacağız bir daha kimse Türkiye sokaklarını Suriye sokaklarına çeviremeyecek. Halkımızın özgürlük ve huzurunu korumaya kararlıyız. Hepsi bir araya gelse ve yurt dışındaki destekçileri de bu üçüzleri desteklese AK Parti ile başa çıkamazlar.

- Biz millet ile beraberiz onlar ihanet odakları ile. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çatı adayla gittiler o meydanlar Kılıçdaroğlu'nu görmedi ama Recep Tayyip Erdoğan'ı gördü. Onlar paralel çete ile toplantı halindeydi. Şimdi bazı vekiller bu sorularu soruyor cevap yok. 14 parti çatı aday için bir araya geldi madem bu kadar millet ile beraberdiniz neden aday olmadınız çünkü milletin huzuruna çıkıp oy istemek için yürek lazım.

-Cumhurbaşkanı ile tam uyum içindeyiz. Dünden itibaren kendi aralarında koalisyon arayışları içindeler 6-7 Eylül olaylarını kışkırtan HDP ve MHP bir noktada buluşuyor. HDP demokrasi değil şiddet istiyor MHP'de neredeyse aynı şeyi istiyor Kılıçdaroğlu ise sokak diyor. Türkiye'nin her yerinde milletimizle buluşmaya devam edeceğiz. İnşallah 2023 hedeflerine doğru bir daha Türkiye IMF memuruna borçlu olmayacak. IMF'ye borç veren bir ülke olarak geleceğe yürüyeceğiz.

Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri