Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: 'Kör ideolojileri uğruna insanlık suçu işliyor'

24.08.2015 16:59
Başbakan davutoğlu, PKK'nın doğuda insanlık suçu işlediğini belirterek, "İnsanlar göçe zorlanıyor. Anadolu'nun ve Mezapotamya'nın çocuklarını kendi kör ideolojileri uğruna kulananlara karşı mücadelemiz devam edecek. Kime tuzak kurarsanız kurun, ağa babala

Başbakan Ahmet Davutoğlu Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu üyelerine hitap etti. Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

 

Bu tarih bizim ortak tarihimiz. Kimliklerimiz farklı olsa bile tek bir inancın, tek bir tarihi geçmişin varlığı ve bilinciyle birlikte yaşayadık. Zorlukları birlikte aşalım. Ama dışardan ve içerden şer odakları bu birlikteliği bozmak için çok çaba sarfettiler. Kardeşi kardeşten ayırmaya, eti tırnaktan koparmaya çalışanlar çıktı. Bugün Suriye'ye baktığımızda, Irak'a baktığımızda acıların nice şehirleri ayırdığını görüyoruz.

 

 

"TÜRKİYE KOMŞULARINA GÜVENLİ LİMAN OLDU"

Böyle kritik dönemde Türkiye vatandaşlarının demokratik haklarına dikkat etti ve komşularına da güvenli liman oldu.

Türkiye bütün vatandaşlarının haklarına riayet eden bir ülke olarak istikararın, kamu düzeninin hakim olduğu, savaş halindeki ülkelerden kaçarak bize sığındıkları bir ülkeyiz. Onlar yönünü Türkiye'ye dönüyor. Özgürce yaşamak istediği, üzerine bomba düşmenin olmayacağı bir ülke düşündüğü zaman yönünü Türkiye'ye çeviriyor.

 

Sizler Anadolu'nun ve Mezopotamya'nın yiğit insanlarısınız, sizler bu toprakların emin olması için gönüllerin koruyucususunuz.

 

Terör örgütünün asker ve polisimize yaptığı saldırılar bütün Türkiye'ye yapışmış saldırılardır. Saldırıların amacı gönüldaşlık bilincini yok etmektir.

 

"DOĞU'DA İNSANLAR GÖÇE ZORLANIYOR"

 

PKK önce Kürt kardeşlerimize zulüm eden bir örgüttür. Doğu'daki çocuklarımızı terör örgütünün kan ve ölüm makinesi haline getirenler bir insanlık suçu işliyor. 90'lı yıllarda yapılanların aynısının farklı bir cihetten yapılması için faaliyetler yürütülüyor, insanlar göçe zorlanıyor.

 

" 20-23 TEMMUZ ARASINDA 3 ÖRGÜT AYNI ANDA EYLEME GEÇTİ"

 

2013'te madem ki Meclis'te bütün Türkiye temsil ediliyor, silahlar yurtdışına çıksın dedik. Birbiri ile savaştığı söylenen 3 örgüt de 20-23 Temmuz arasında aynı anda eyleme geçti. Anadolu'nun ve Mezapotamya'nın çocuklarını kendi kör ideolojileri uğruna kulananlara karşı mücadelemiz devam edecek. Herkes meşru siyasal platforma gelsin orada her türlü meseleyi tartışalım.

 

"AĞA BABALARINIZ NE SÖYLERSE SÖYLESİN..."

 

Kime tuzak kurarsanız kurun, ağa babalarınız ne söylerse söylesin bu topraklardaki kardeşliğimiz ebediyen sürecek. Bu topraklar için alın teri dökmeyen şimdi ahkam kesenler şehitlerimiz büyük bir ızdırap veriyor. Zor bir yoldayız fedakarlık gerektiren bir aşamadayız şimdi bizler fedakarlık yapmazsak gelecek nesillere barış içinde bir Türkiye bırakamayız.

Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri