Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: O gazeteye sesleniyorum

17.10.2015 02:30
Başbakan Ahmet Davutoğlu, TRT ekranlarında konuk olduğu programda canlı yayında gündem başlıklarına dair merak edilen soruları cevapladı.

Saldırıdan dolayı hızlı bir değerlendirme yaptık ve üç günlük milli yas ilan ettik. Hayatını kaybedenlerin taziyeleri ve defin işlemleri için bu üç günlük yasın, milletçe bu acıyı paylaşmasını güttük. Teröristler kaos ortamı çıkarmak ister. Hem acıyı paylaşacağız, hem de hayatın normal akışına dönmesini isteriz.

Mitinglerimizi erteledik bir süre. Bugün artık, mitinglerimiz normal seyrine döndü ama herhangi bir coşku içerisinde bulunmadık. Vaatlerimizi saymadık. Sadece Bursa'yı konuştuk. Acıyı paylaşan bir miting atmosferi istedik.

''GÖRÜNEN PİYONLARI TESPİT ETTİK''

Soruşturma ciddi bir şekilde derinleştiriliyor. Bağlantılar da çok ciddi bir şekilde ortaya çıkıyor. Buz dağının görünen yüzü ilk anda ortaya çıktı. Biz görünen piyonları tespit ettik. Şimdi ikinci kademeye ulaşıyoruz. Oradan da başka bağlantılara ulaşmak için yoğun çaba sarf ediliyor.

''O GAZETEYE SESLENİYORUM''

(Hürriyet'in 'İhmalin Üç Günü' manşeti) '3 günlük ihmal' haberleri tamamen yalan. Siz yanında mıydınız? Böyle bir medya kültürü çağdaş demokrasilerde olmaz. Yayıncılık değil sorumsuzluk yapmış olursunuz. Gazeteye sesleniyorum; bu bilgileri kim size verdiyse gelin bize anlatın. Memlekette kaos havası oluşturuyorlar. Neler yaptıklarını anlatsınlar. Vaktinden önce yapılan bir haber nedeniyle olayın aktörlerinden biri kaçtı.

Bu vatanın her santimetresinde yapılanı biliriz biz. Asker ve emniyet demokratik olarak seçilmiş hükümetin emrindedir. Son derece başarılı bir süreç ilerliyor operasyon konusunda.

 

Bu haber toplam 1284 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri