Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu PKK ve IŞİD operasyonlarını anlattı

25.07.2015 13:05
TSK'nın gece yarısı IŞİD ve PKK'ya yapılan operasyonlarla ilgili bilgi verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri dün Suriye'de bulunan IŞİDhedefleriyle birlikte Kuzey Irak'ta bulunan PKK kamplarına yönelik operasyon düzenledi.

Dün gece yarısı başlayan ve sabaha kadar süren operasyonlar sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlucanlı yayında açıklamalarda bulundu.

HDP'YE ÇAĞRI

HDP'ye yüklenen Ahmet Davutoğlu, "Barıştan bahsedenler uykusunda polislerimizi şehit edenlere sesini çıkaramıyor" dedi.

Devamında HDP'nin karar vermesi gerektiğini vurgulayan Davutoğlu, bu partiye "Silah mı, demokrasi mi?" sorusunu yöneltti.

IŞİD'E 3, PKK'YA 2. DALGA OPERASYON

Davutoğlu açıklamalarında IŞİD'e yönelik üçüncü, PKK'ya ise ikinci dalga operasyonlar için talimat verdiğini bildirdi:

"Perşembe günü saat 3'te DEAŞ'a yönelik başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. Suriye'ye 3 K. Irak'a 2. dalga operasyon talimatı verdim. Kararlılığımızdan kimsenin şüphesi olmamalı. Neticelerini etüt ederek buna karar verdik.

Davutoğlu PKK ve IŞİD operasyonlarını anlattı VİDEO

"590 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI"

22 ilde süren operasyonlarda da dün gece de 288 terör unsuru polis ve jandarmalarımız tarafından gözaltına alındı. Şu anda 590 kişi gözaltına alınmış durumdadır. Bu operasyon kararı askeri yetkililerimiz, bakanlıklarımızın değerlendirmeleri çerçevesinde son olarak güvenlik zirveri kararında hayata geçirildi.

7 HAZİRAN'DAN BU YANA 281 TERÖR EYLEMİ

3 unsura dikkat çekiyorum. Türkiye 7 Haziran'da demokratik bir seçim yaşadı. Nerelerden talimat aldığı malum çevreler 3 terör örgütünü birden harekete geçirdi. Bu operasyonların birinci amacı Türkiye'deki özgürlükleri korumaktır. Demokrasi ve özgürlük alanları korunacaktır. Kimsenin kamu düzenini sarsmaya izin vermeyeceğiz. 2. olarak, bu operasyon halkımızın temel güvenlik alanlarını korumaya dönüktür. 7 Haziran'dan bu yana 121 silahlı saldırı 15 adam kaçırma 17 haraç alma dahil 281 terör eylemi yapılmıştır. 3 asker, 2 polisimiz şehit edilmiştir.

"ÇATIŞMASIZLIKTAN BAHSEDENLER, ŞEHİTLERİN FAİLLERİNE BUNU SORSUNLAR"

Bu zaman zarfında istifamızı vermiş ve görevi sürdürme talimatı alsak da ülkemizin geleceğini dünüşür, gerekenleri yaparız. Çatışmasızlıktan bahsedenler siyasi bazı çevreler şunu bilsinler; uyurken şehit edilen 2 polisimizin faillerine bunu sorsunlar. Siz sessiz kalırsınız ama devlet sessiz kalmaz. Kimin parmağı varsa hepsinin cezası verilecektir"

Bu haber toplam 1552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri