Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu seçim vaatlerine ilişkin konuştu

10.11.2015 15:11
Başbakan Davutoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün 77. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende konuştu...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından ATO Kongre Merkezi'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla düzenlenen törende konuştu..

TÜRKİYE'Yİ TARİHİN ÖZNESİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Burada tarihin doğru okunması gerektiğini ifade eden Davutoğlu, " Atatürk, tarihin akışını doğru okumuştur. Tarihin doğru okunması demek etrafımızdaki ateş çemberi içinde olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni ve milletimizi tarihin öznesi haline getirmeliyiz.Tarihin akışını doğru okuyacağız. Türkiye Cumhuriyeti'ni bu tarih içinde nesne değil özne kılacağız.dedi.

Davutoğlu, Atatürk anma töreninde konuştu VİDEO

"VAATLER 3 AY İÇİNDE HAYATA GEÇİRİLECEK"

Tören sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Ahmet Davutoğlu, seçim vaatleri ile ilgili bir soru üzerine, "Yasal düzenleme gerektirmeyen bütün vaatler 3 ay içinde hayata geçirilecek" dedi. İşte Davutoğlu'nun konuşmasından detaylar;

"SİYASET YAPMAKTAN KORKUTLAR"

"Korku siyasetini egemen kılmak isteyenlerle mücadele ettiğimiz için bölgede oylarımız arttı. Son derece açık ve net bir zafer kazandık. Kimse bu zaferin üstünü örtmeye kalkmasın. Bir çekilsinler, otursunlar düşünsünler. Korku siyaseti falan değil. Kendilerinin yüreğinin sinmiş olan siyaset korkusu. Siyaset yapmaktan korkmasalar bizle koalisyon kurarlardı. Türkiye'de korku siyaseti değil, siyaset korkusu var.

7 HAZİRAN SONRASI

Ben her dönemde kendime ev ödevi listesi çıkarırım. Genel Başkan seçildiğim zaman kendime 3 görev tanımladım:

1- Partinin birliğini koruyacağız

2- Devam eden projeleri sürdüreceğiz

3- İç barışı sağlayacağız.

7 Haziran'da bir yenileme, değişime ihtiyacımız olduğunu gördük. Ülkeyi hükümetsiz bırakmayacağız dedik, öyle de yaptık. Terörle mücadele de devam ediyor.

Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri