Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu Suriye için net konuştu!

27.03.2014 02:02
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye'ye gereken cevabın verileceğini söyledi.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, düşürülen uçağıyla ilgili olarak, Suriye'ye gereken dersin verildiğini söyledi. Muhalefetin açıklamalarına da tepki gösteren Davutoğlu, ihlale sessiz kalamayacamlarını, asil vatanın herhangi bir karışının ihlal edilemeyeceğini söyledi.

Ahmet Davutoğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın Beyşehir ve Seydişehir ilçelerinde düzenlenen mitinglerde konuştu. 30 Mart seçimlerinin sadece bir yerel seçim olmadığını anlatan Davutoğlu, dünyanın her yerinde al bayrağı onurla dalgalandıran AK Parti üzerine oyunlar oynandığını söyledi. İşte Davutoğlu'nun Konya'daki mitinglerde yaptığı konuşmalardan bazı satır başları;

"OYUN BOZULACAK" 
 
AK Parti kadrolarına destek verecek misiniz? Siz destek verdiğiniz müddetçe biz de dünyanın neresinde olursa olsun Seydişehirliler ve bütün Konyalılar için gece gündüz uyumadan çalışacağız. Ereğli'ye giderken ilçeye bağlı Belkaya beldesinde yaşlı bir vatandaşın evine misafir olduk. Bana, geçtiğimiz yıllarda kendisinin ve eşinin kalp ameliyatı olduğunu söyledi. 'Hastaneye giderken, (acaba ne kadar fatura gelecek?) diye çok korkuyorduk. Ankara'da büyük bir hastanede ameliyat oldum. Gelen fatura sadece 4 liraydı. O da telefon faturasıydı. Bunun dışında tek bir kuruş ödemedim. Allah bu devlete, millete zeval vermesin' dedi. 12 yıl önce bu yaşlı amcalar hastanelerde rehin kalıyordu. Bu hükümetin AK Parti'nin şefkatli elinden razı mısınız? Bir kardeşimiz Kulu'da yolumu kesti ve 'Bu hükümete teşekkür borçluyuz. Ben 40 senedir gurbetçiyim. Sizler hükümete gelene kadar kimliğimizi nerdeyse saklıyorduk. Utanıyorduk (Türküz) demeye. Ama şimdi sokağa çıktığımızda herkesin gözünün içine bakıyor ve ah bir sorsalar da (Türküz) diye haykırsak diye bekliyoruz' dedi. Çünkü artık pasaportlarımız daha kıymetli, Türk lirası daha kıymetli. Bir milletin onuru, bu albayrağın onuru bu hükümetin bir devletin kudretiyle olur. Allah bu devlete millete zeval vermesin. Şefkatli ve kudretli devletimiz daha da güçlü kılsın.
 
TSK'NIN SURİYE UÇAĞINI DÜŞÜRMESİ
 
3 gün önce Suriye rejiminin uçakları hava sahamızı ihlal ettiğinde şerefli pilotlarımız 'Türk hava sahamız ihlal edilemez' diyerek gereken dersi verdi. Ne havadan ne karadan ne denizden... Hiçbir güç bu asil vatanın herhangi bir karışını ihlal edemez. Ama muhalefete bakın, bazı basın yayın organlarına bakın, diyorlar ki; 'seçim için bunu yaptılar...' Yani Suriye uçaklarına biz mi hava sahamızı ihlal edin de seçim yatırımı olsun dedik? Suriye uçakları ihlal ettiğinde sessiz mi kalsaydık? İşte şimdi Seydişehir'in bu aziz insanları bunlara cevabı verecek. Türk hava sahası ya da kara sınırını ihlal eden herkese gerekli dersi veren bu hükümetimiz ve ordumuzdan razı mısınız? Bunun yerine hükümetimiz ve görevini hakkıyla yapan ordumuzun yanında durmak yerine, Suriye rejiminin ağzını kullananlara gerekli dersi vermeye hazır mısınız?
 
Kaynak:
Bu haber toplam 1244 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri