Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: Üçgeni elipsi bırak paralele bak!

03.02.2015 12:55
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında gelir adaleti hedefini geometrik çizimle anlatan MHP lideri Devlet Bahçeliyi eleştirdi. Davutoğlu " Sayın Bahçeli elipsle üçgenle uğraşmasın biraz paralelle uğraşsın milletle yolları hiç kesişmiyor onla

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Onlar paralelle yürümeye devam etsinler, biz sırat-ı müstakimde yürümeye devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Herkes yeni bir misakı millide buluşmalı ve bu misakı millinin hedefi doğrultusunda elinde ne varsa, heybesinde ne varsa bu mücadeleye katılmalı. Türkiye'nin yeniden inşa faaliyetine, AK Parti'nin başlattığı kalkınma hamlesine katılmalı" şeklinde konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

- 2023 yılında kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. İzmir'de bir müjdeyi paylaştım bir başbakanlık ofisini İzmir'de açacağız bu yolla İzmir'e verdiğimiz önemi gösterme yanında hizmetleri ülkenin her yerine yayacağız. İstanbul-İzmir otabanı devreye girdiğinde 9 saatlik yol 3 saate düşecek.

- Son 12 yıl içinde bütün şehirlerimizde büyük hamleler olurken İzmir yerel yönetimi nedeniyle istenilen seviyeye gelemedi.

- Yüksek teknoloji ihtiva eden projelere 5. derece teşvik uygulanacak.

- İzmir bağlamında özellikle bir konun altını kongrede çizmiştim cumhuriyetçilik Kuvayi Milliye'ye sahip çıkmak ve cumhurun yanında yer almakla olur AK Parti cumhurun yanında yer almıştır. AK Parti'nin konuşamadığı hiçbir toplumsal kesim yoktur.

- Umid ederizki Kılıçdaroğlu bizim gittiğmiz her yere gider ülkeyi tanır açık söylemek isterim ki hızımıza yetişmeleri zor onlar arkamızda bizi takip etsinler.

- Herkes yeni bir misakı millide buluşmalı ve bu misakı millinin hedefi doğrultusunda elinde ne varsa, heybesinde ne varsa bu mücadeleye katılmalı. Türkiye'nin yeniden inşa faaliyetine, AK Parti'nin başlattığı kalkınma hamlesine katılmalı.

Üçgeni elipsi bırak paralele bak

- Geçen sene 17-25 Aralık kumpaslarından sonra paralel çete her yerde AK Parti karşısında kim güçlü ise onu destekleyeceklerdi. Kuran kurslarını yasaklayan bir zihniyetle kol kola girmekte bir sakınca görmediler. Ortak bir çatı adayla ortaya çıktılar biz milletle birleşerek onlara en büyük dersi verdik. Sayın Bahçeli geometriye merak salmış bahsederek bunu elipste çevirelim demiş. Sayın Bahçeli elipsle üçgenle uğraşmasın biraz paralelle uğraşsın milletle yolları hiç kesişmiyor onlar paralelle yürümeye devam etsinler biz sıratı müstakimle yürümeye devam edeceğiz. Konya mitinginde de vurgulamıştım zaferinde bir tadı var tek tek gelmeyin birlikte gelin hepinize karşı zafer kazanmak daha iyi olacak. Geleceğe omuz omuza yürüyoruz.

- CHP, MHP ya da HDP'den Türkiye sorunlarına ilişkin bir önerileri var mı yok şimdi Yunanistan'a bakıyorlar Çipras'a bakıyorlar.

- İnşallah yapacağımız düzenleme ile yüzde 25 peşinat zorunluluğu peşinat vesilesi yaptığı tasarrufun yüzde 15'ini biz kendisine vereceğiz. Hem evlilik hem konut için destek vermiş olduk. İmar yasasında vatandaşların sahip olduğu ev ve arasaya yeni vergi söz konusu değildir. Sadece bir vatandaş bireysel bir imar değişiklik talebinde bulunursa onunla ilgili bir düzenleme gelecek. Bizim yaptığımıza çalışma adaletsizliği ortadan kaldırmak içindir. İkinci ekonomik faliyet ise 3. paketi açıkladık. İnsan odaklı ve sosyal programlara yönelik paketi açıkladık ve cumuriyet tarihinin en kapsamlı dönüşümünü açıkladık. AK Parti 12 yıl boyunca bütün engelleri kaldırarak ikinci hamlenin önünü açtı.

 

Bu haber 200 kez okundu.

Bu haber toplam 1576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri