Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan 'Ahmet Hakan' açıklaması

02.10.2015 02:17
Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York'tan dönüşte Aydın Doğan'ın elemanı Ahmet Hakan'a yapılan saldırıya ilişkin soruları cevapladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ahmet Hakan'a yönelik saldırıyı kınadı. Davutoğlu, "Kim ne gerekçeyle yaparsa yapsın hiçbir şekilde şiddeti onaylamak mümkün değil. Hele gazetecilere dönük olarak yapılan her türlü eylemi bu anlamda ben kınarım ve doğru görmem. Sorumluları kimse yakalanması için de gerekli çalışmalar yaptırılıyor" dedi.

BM toplantıları için gittiği New York'tan dönerken, uçakta gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hürriyet yazarı Ahmet Hakan saldırıya uğradı, tepkiniz nedir?"sorusuna şu cevabı verdi:

"KABUL EDİLEMEZ, KINIYORUM"

"Kim ne gerekçeyle yaparsa yapsın hiçbir şekilde şiddeti onaylamak mümkün değil. Hele gazetecilere dönük olarak yapılan her türlü eylemi bu anlamda ben kınarım ve doğru görmem. O bakımından bunu açıkça vurgulamakta fayda var. Her türlü şiddet bu anlamda kabul edilemez. Sorumluları kimse yakalanması için de gerekli çalışmalar yaptırılıyor.

"MURAT SANCAK İÇİN DE, AKİT İÇİN DE...'

Türkiye bir hukuk devleti ve hukuk devletinde kimin kime ne yaptığı değil ne yapıldığı önemlidir. Yapılan iş suçsa yapan kişi kim olursa olsun suçtur. Murat Sancak için de, Akit için de, Hürriyet için de, Ahmet Hakan için de geçerlidir. Aralarında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak benim için bir fark yoktur. Birinin düşüncesi size daha yakındır, birinin düşüncesi size karşıdır o ayrı bir durumdur. Ama şiddetin her türlüsü yanlıştır ve Hukuk Devleti içinde mutlaka müsebbipleri bulunur ve cezalandırılır.

Bu haber toplam 1366 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri