Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan Bayırbucak açıklaması

22.11.2015 22:51
Başbakan Davutoğlu, Bayırbucak bölgesinde Türkmenlere yönelik yapılan saldırılar hakkında açıklamada bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkmen Dağı'ndaki katliama dair yaşananları TBMM'den telefon aracılığıyla bağlandığı Habertürk canlı yayınında değerlendirdi.

"Bayırbucak bölgesinde tek bir terör unsuru yok. DEAŞ'a karşı operasyon yapılıyorsa bu uluslarası koordinasyonla yürütülmeli" diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

BAYIRBUCAK BİZE ECDADIMIZIN EMANETİ

Masum sivillere ve özellikle Türkmenlere yönelik katliama yol açılmamalı. BM'de temaslarımız sürüyor, Bayırbucak'ta kardeşlermizin korunması ve öz vatanlarında hayatlarına devam etmeleri için her türlü talimatı verdik. Bayırbucak bize ecdadınımızın emaneti.  Nasıl diğer bölgelerden gelen kardeşlerimizi kucak açtıysak Bayırbucak'tan gelen kardeşlerimize de kucak açarız. MİT tırlarına operasyon yapanlar bu katliamdan sorumlu olanlar çevrelerdir.

TÜRKMENLERE SAHİP ÇIKMAK, BAHSETMEKLE OLMAZ

Türkmenlere sahip çıkmak, sadece Türkmencilikten bahsetmekle olmaz. O gün tavır almayanlar, bugün konuşma hakkına sahip değildir. Kobani'de söylediklerini Türkmenler için söylemeyenler de burada açıktır. Bizim meselemiz insani meseledir. Etnik ve mezhep ayrımı yapmıyoruz."

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri