Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan flaş İmralı açıklaması

20.05.2015 01:27
Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Eğer HDP'den silahsızlanma ile ilgili bir açıklama gelmez ise HDP'den seçim sürecinde İmralı'ya gidip görüşme yapmanın anlamı yok.” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

HDP’nin İmrali ziyaretleriyle de ilgili konuşan Davutoğlu, “Eğer HDP'den silahsızlanma ile ilgili bir açıklama gelmez ise HDP'den seçim sürecinde İmralı'ya gidip görüşme yapmanın anlamı yok.” dedi.

İşte Davutoğlu’nun o açıklamaları:

'İSPAT ETSİN GÖREVDEN ALIRIM'

(HDP'nin 'seçimlerde hile yapılacak' iddiası) Bu o kadar adice bir iftira ki. Nerede bunun delili. Şimdiden birileri seçim sonuçları hakkında manipilasyon yapmaya başladı.. İspat etsin yarın kimse ben istifa ederim, kimse bunun sorumlusu ben görevden alırım. Biz zaten seçimi kazanacağımızdan eminiz niye böyle bir şeye başvuralım. Demirtaş Doğu'da kimse tehdit edilmiyor diyebilir mi?

 

'EĞER SİLAHSIZLANMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELMEZ İSE...'

Eğer HDP'den silahsızlanma ile ilgili bir açıklama gelmez ise HDP'den seçim sürecinde İmralı'ya gidip görüşme yapmanın anlamı yok. Ben bunu demek istiyorum. Yani bunu demeyeceksiniz sizin oraya gitme amacınız ne!

Silahsızlanma açıklamasını yapsınlar oturur konuşuruz. Niye silah ihtiyacı hissediyorlar. Silahlı mücadelenin ne anlamı var.

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri