Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan Gülen için ABD'ye mesaj

17.01.2015 01:19
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili olarak ABD ile yapılan anlaşmayı hatırlattı, suçluların iadesi koşullarının belli olduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili konuştu. ABD ile Türkiye arasındaki uluslararası anlaşmaları hatırlatan Davutoğlu, suçluların iadesiyle ilgili her iki taraf arasındaki koşulların belli olduğunu söyledi. Hükümete yönelik kumpas sinyallerinin MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılması ve onun öncesinde başladığını anlatan Davutoğlu, "paralel yapının" devleti tanzim etmeye, devletin tüm hassas noktalarına değmeye başladıklarını söyledi.

Ahmet Davutoğlu, Star TV- NTV ortak yayınında Oğuz Haksever'in sorularını cevapladı. Paralel yapı ile mücadele konusu ve Fethullah Gülen'in iadesi konusundaki soruya Davutoğlu, ABD ile Türkiye arasındaki uluslararası anlaşmasını hatırlatarak başladı. Her iki ülke arasında suçluların iadesiyle ilgili koşulların belli olduğunu söyleyen Davutoğlu şöyle konuştu;

"ABD ile aramızdaki anlaşmalara göre suçluların iadesi ile koşullar belli. Burada her zaman söylediğim gibi Gülen ya da bir başka vatandaş için ne yapılıyorsa aynı şey yapılır. 

Kumpas konusu hep gündemde oldu. Birçok konuda uyarıcı sinyaller öncesinde gelmişti. MİT Müsteşarı'nın sorguya çağrılmasından başlayan, 2010 yılından itibaren. Bazen öyle bir şey oluyor ki güç bir yöne dönüyor. Güç sınır tanımaz hale geliyor. Kendi aralarında kurdukları sinerjiyle devleti tanzim etmeyi amaçladılarsa, devletin bütün hassas noktalarına değmeye başladılar. İş adamlarına baskı kurmaya başladılar. Ana muhalefet liderini dinlemeye ve sonra dinlediklerini yayınlamaya başladılar. Kendilerini saklamadan hep beraber eyleme kalkıyorlar."

Bu haber toplam 1874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri