Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan HDP'li Önder'e: Git çayını Kandil'de iç

28.12.2015 14:23
HDP ile randevuyu iptal eden Davutoğlu, "Kaçak çay içer giderler" diyen Sırrı Süreyya Önder'e bir kez daha tepki gösterdi

HDP, Anayasa görüşmeleri için randevu talep eden Başbakan Ahmet Davutoğlu'na olumlu yanıt vermişti. Ancak daha sonra HDP kanadından tepki çekecek açıklamalar geldi. Özellikle HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in, "Gelir kaçak çayını içer gider" demesi randevunun iptaline sebep oldu.

Davutoğlu'ndan HDP'li Önder'e: Git çayını Kandil'de iç VİDEO

"GİTSİN ÇAYINI KANDİL'DE İÇSİN"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, randevu iptaline ilişkin yaptığı açıklamada, Önder'in bu sözlerini bir kez daha eleştirdi;

"Mehmetçiğin kanını kimseyle tartışmam. Niyetleri sahih değil. Biz bir film senaryosu çeviriyor değiliz. Türkiye ateş içinde olacak. Beyefendi kaçak çaydan bahsedecek ben de o masada oturacağım öyle mi? Gitsinler çaylarını kimle içeceklerse içsinler. İsterse Kandil'e gitsin çayını içsin, bu film senaristi. Gece ürettiği esprilerle bizi istihza edecekler öyle mi? Siyaset nezaket meselesidir. Onlara hadlerini bildiririz.

MASAYA OTURACAKLARSA CİDDİ OLSUNLAR

HDP bir siyasi partisi midir? Yoksa terör örgütünün uzantısı mıdır? Ne zaman Türkiye'de bir hamle yapılmak istense bunlar ve bunların dışarıdaki akıl hocaları devreye girdi. Benimle masaya oturacaklarsa ciddi bir siyasi parti olsunlar."

Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri