Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan Hürriyet'e sert cevap!

30.03.2014 01:00
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, son günlerdeki yayınlarıyla paralelcilere hizmet eden Hürriyet'in 'Kayıt yerli' başlığı ile manşetten verdiği habere sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, gazetecilerin Suriye gizli toplantısının ses kayıtlarının yayınlanmasına ilişkin sorusunu yanıtladı.

Hürriyet gazetesinde bugün manşetten 'Kayıt yerli' başlığı ile verilen ve dinleme kayıtlarıyla ilgili "Dışişleri'nden üst düzey yetkilinin Hürriyet'in sorusuna verdiği cevapla" ilgili ifadelerine Davutoğlu karşı çıktı.

Bakan Ahmet Davutoğlu, "Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkilileri' diye bir ifadenin tanımlanması lazım herhalde. Bu üst düzey yetkilileri ya ben tanımıyorum ya da bu haberlerin hepsi manipülatif. Kimse, Dışişleri Bakanlığı adına üst veya alt düzey açıklama yapmaya yetkisine sahip değildir. Bu tür haberlerin tümü manipülatiftir. Dün de ben Konya mitingimizden sonra Ankara'ya geçtim. İlgili bütün birimlerimizle toplantılar yaptık gece boyu. Şu anda çalışmalar sürüyor. Bunun arkasında kim varsa, kimler varsa, nasıl yapıldığı hepsi ortaya çıkartılıp, gerektiği şekilde cezalandırılacaklardır. O zamana kadar kaynağı meşru, bilinmeyen, şüpheli hiçbir ifadeye itibar edilmemesi gerekir. Dışişleri bakanlığının sözcüsü var, müsteşarı var ve ben varım nihai olarak. Dışişleri Bakanlığı adına konuşmayetkisine sahip olan bizleriz, bakan yardımcılarımızla birlikte. Bizden gelmeyen hiçbir açıklamanın karşılığı yoktur. Dolayısıyla bunlar tamamen spekülatiftir" şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri