Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan idam açıklaması!

13.11.2012 01:54
Erdoğan'ın açıklamasıyla bir anda gündemin göbeğine oturan "idam" tartışması Davutoğlu'na soruldu. İşte Davutoğlu'nun cevabı...
Bir dizi temaslarda bulunmak ve İtalya-Türkiye Forumu'na katılmak üzere Roma'da bulunan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Başbakan Erdoğan'ın idamı gündeme getirmesiyle ilgili, "Sayın Başbakan o açıklamayı, Norveç'te onlarca kişiyi katleden Anders Behring Breivik'i kastederek söyledi" dedi.
 
"ERDOĞAN'IN SÖZLERİ HATIRLATILDI"
 
Bakan Davutoğlu, İtalyan meslektaşı Giulio Terzi'yle birlikte katıldığı forumda katıldığı panelin moderatörlüğünü üstlenen İtalya Senatosu Başkan Yardımcısı Emma Bonino'nun, "Başbakan Erdoğan'ın idama ilişkin açıklamaları endişe verici. Bu açıklamalardan sonra Türkiye'nin AB'ye girmek isteyip istemediğini düşünür olduk. Siz bu konuda ne demek istersiniz?" sorusunu yanıtladı.
 
"BAŞBAKAN NORVEÇLİ KATİLİ KASTETTİ"
 
Bakan Davutoğlu, "Sayın Başbakan o açıklamayı, Norveç'te onlarca kişiyi katleden Anders Behring Breivik'i kastederek söyledi. Bu şekilde katliamlar yapılması konusuna dikkat çekmek için söyledi. Biz AB sürecindeki taahhütlerimize her zaman sadığız ancak dediğim gibi AB'den de aynı sadakati bekliyoruz" dedi.

 
Bu haber toplam 1648 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri