Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan Karayılan açıklaması

12.10.2011 14:25
Bakan Davutoğlu, Karayılan'ın İran tarafından yakalandığı iddiası için ne dedi?
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, terörist Murat Karayılan'ınİrantarafından yakalandığı iddialarıyla ilgili resmi makamların yaptığı açıklamalara itibar edilmesini istedi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bakanlığa gelişinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Basın mensuplarının Karayılan'la ilgili sorusuna Davutoğlu, konunun yakın takip altında olduğunun bilinmesi gerektiğini ifade etti. Bu konuda resmi makamların yaptığı açıklamalara itibar edilmesi gerektiğini dile getiren Dışişleri Bakanı, İran ileTürkiyearasında terörle mücadelede işbirliğinin devam ettiğini bildirdi.

Irak yönetiminin, Irak ordusunun kuzeye kaydırılması konusundaki çalışmalarını olumlu bulduklarını aktaran Bakan Davutoğlu, Irak'ın kendi topraklarını, sınırlarını koruduğu zaman sınır ötesi operasyona da ihtiyaç kalmayacağını kaydetti. Irak'taki merkezi ve bölgesel yönetiminterörodaklarının barındığı yeri tamamıyla askeri denetim altında bulundurması durumunda bölgedeki sorunun ortadan kalkacağını anlatan Davutoğlu, bu konuda gereğinin yapılmasını beklediklerini dile getirdi.

İsrail ile Hamas arasında tutuklu takası konusunda varılan anlaşma konusunda sorulan soruya Davutoğlu, bunu olumlu bir gelişme olarak değerlendirdiklerini söyledi.İsrailile Hamas arasındaki anlaşmanın bölgesel tansiyonu düşüreceğine dikkat çeken Davutoğlu, "Açıklamaları taraflardan beklemek lazım. Gelişmeyi olumlu olarak değerlendirip takas işleminin bir an önce gerçekleştirilmesine bakmak lazım" dedi.


 

Bu haber toplam 2190 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri