Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan Sivas'ta son dakika açıklamaları

25.04.2015 21:11
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri öncesi Sivaslı seçmenle bir araya geldi. Davutoğlu, Sivas'ta 'Türkiye tuzak kurmaya kalktılar' dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Sivas'ta düzenlediği mitingde konuştu.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Bazı siyasi parti liderleri, Doğu'ya, Güneydoğu'ya gidemeyecekler, gitmeyecekler. Çünkü orada tabanları yok, hitap edemeyecekler. Bazı siyasi parti liderleri, İç Anadolu'da böyle bir toplantıyı yapacak güce zaten sahip değiller. Bazıları Karadeniz'e, batıya gidemeyecekler. Türkiye'nin her köşesine gidebilecek tek parti, AK Parti'dir.

Biz bütün milleti yumruk gibi birleştiren bir partiyiz. Seçim kampanyalarında siyasi partiler gelecek, kimisi milliyetçilik yapacak, kimisi boş vaatlerde bulunacak. Bundan sonra bu semalarda Türk yapımı milli savaş uçakları uçacak, tankımızı kendimiz yapacağız. Sivas'ta ikinci devlet üniversitesini kuruyoruz, Gemerek barajını başlatıyoruz. Hızlı tren Sivas'a doğru ilerliyor. 2018'de Sivas'la buluşacak.

Sekiz ilçede devlet hastanesi kurduk, 600 yataklı bölge hastanesi Haziran'dan önce açılacak.
Hepsi bir araya geldiler. Dün, Çanakkale'de biz barış zirvesi yaparken onlar belli başkentlerde Türkiye aleyhine kumpas kurup büyük tuzaklar kurmaya kalktılar ama milleti bilmiyorlar. Sivas Kongresi toplanırken de tuzak kurmuşlardı.

HDP'YE DİYANET ÇIKIŞI

Biz milli iradeyi temsil ediyoruz. İrade-i milliyeyi biz temsil ediyoruz. Milli iradenin karşısına kim çıkarsa, ister darbeci, ister vesayetçi, ister paralelci; AK Parti kadroları kaya gibi karşılarında duracaktır. Şimdi, bu Demirtaş, o da ayrı bir çete. HDP, şiddet çetesi, terör çetesi. Bir taraftan Ağrı'da teröristleri indirecekler ve vatandaşlarımıza baskı yapacaklar, diğer taraftan İstanbul'da, Sivas'ta Alevi kardeşlerimize, Kürt kardeşlerimize sahip çıkacaklar, özgürlükler diyecekler, halklar diyecekler. Ey Demirtaş, halklar, evet Anadolu'da birçok topluluk yaşıyor ama halklar değil bir tek millet var.

Diyor ki 'İktidara gelirsek Diyanet'i kapatacağız'. Bir, iktidara gelemezsin. İki, barajı zaten geçemezsin. Üç, bu millet sana veya herhangi bir güce de Diyanet'i kapattırmaz. Diyanet'i de bu milletin manevi değerlerini de koruyacağız. 

Bu haber toplam 1348 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri