Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan son dakika Diyarbakır saldırısı açıklaması

07.06.2015 11:45
Başbakan Ahmet Davutoğlu, oyunu Konya'da kullandı. Davutoğlu Diyarbakır'dak HDP mitinginedik patlamaya ilişkin son dakika gelişmesini açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da 2 kişinin öldüğü HDP mitingindeki patlamaya ilişkin bir zanlının gece yarısı yakalandığını elde güçlü deliller olduğunu açıkladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2015 milletvekili seçimlerinde oyunu Konya Meram Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kullandı. 2248 numaralı sandıkta oyunu kullanan Davutoğlu, daha sonra basın mensuplarına açıklama yaptı:

DİYARBAKIR'DA GECE YARISI GÖZALTINA ALINDI

"Kirli bir eldir. Saldırı demakrasiyedir. Ama Diyarbakırlı vatandaşlarıma teşekkür ediyorum, devletlerine güvenlerini gösterdiler. Kirli eli ortaya çıkaracağız. Dün gece yarısı itibarıyla, geç bir vakitte bu olayla ilgili olarak bir zanlı yakalanmıştır. Çok kuvvetle muhtemel bu işin müsebbibi olan bir zanlı yakalanmıştır. Şu anda tahkikatın selameti sebebiyle ismini açıklamıyoruz. Çok kuvvetle muhtemel bir şekilde inşallah bu işin kökenine kadar gideceğiz. Kim yapmış olursa olsun bu demokrasiye bir saldırıdır.

Başbakan Davutoğlu, gözaltının Diyarbakır’da gerçekleşip gerçekleşmediği sorusu üzerine “ Evet Diyarbakır’da gözaltına alındı” dedi.

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri