Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'ndan yeni anayasa açıklaması

09.01.2016 13:55
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti 24. İstişare Toplantısı açılışında konuştu.

AK Parti'nin 24. istişare toplantısı Afyon'da başladı. Açılış konuşmasını yapan Başbakan Davutoğlu'nun gündeminde yeni anayasa da vardı. Yeni anayasanın Türkiye'nin birinci gündem maddesi olduğunu söyleyen Davutoğlu şöyle konuştu;

"BU KONU TÜRKİYE'NİN MESELESİDİR"

"Bütün toplumsal kesimler, siyaset kurumundan yeni bir anayasa bekliyor. Bu konu günü birlik politikalarla tartışılmasını istemiyoruz. Bu konu Türkiye'nin meselesidir, tüm partilerimizin de meselesi olmak zorundadır. Bu ülkeyi darbe anayasasına mahkum edenler hesap veremezler. Yeni anayasa hangi temeller üzerine inşa edilecek sorusu gündemin sorusu olmalı. Yeni anayasa nasıl bir ülke olmanın cevabını vermeli. Anayasa millet olmamızıın metne dökülmüş halidir. Yeni anayasa millet olmamızın ruhu yer almalıdır.

MEVCUT ANAYASA ÇOĞU SORUNUN KAYNAĞI

Bir anayasa ne kadar özgürlükçüyse, toplumsal hayatta da o kadar huzurlu olur. Mevcut anayasa birçok sorunumuzun kaynağını oluşturmuştur. Millet olma bilincimizi yükseltmek gerekmektedir. Vatandaşı devlete tabi kılmıştır. Devleti milletin hizmeti yerine, milleti devlete hizmeti için kurgulanmıştır. Yeni anayasa insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının güvencesi olmalıdır. Türkiye AK Parti iktidarları döneminde ciddi bir atılım gerçekleştirdi. Ekonomik büyümemizle, artan refahımızla dünyada örnek gösterilen bir ülke haline geldik. Adaleti de kalkınmayı da ihmal etmedik. Milletimizin isteği bunu taçlandıracak yöndedir.

Davutoğlu: Türkiyr bu anayasa ile yoluna devam edemez VİDEO

TÜRKİYE BU ANAYASA İLE YOLUNA DEVAM EDEMEZ

AK Parti Türkiye'nin daha özgür, daha müreffeh bir ülke olması için elinden geleni yapmıştır. Bundan sonrası yeni anayasadır. Buradan bir kez daha ilan ediyorum, Türkiye bu yamalı bohçaya dönmüş anayasa ile yol alamaz.

Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri