Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'nu eleştiren Cumhuriyet Atatürk'ü unuttu

04.02.2016 11:52
Cumhuriyet Gazetesi, Başbakan Davutoğlu'nun annelerle ilgili sözlerini "sakıncalı" buldu.

AKP il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada kadınlara doğum izni müjdesi veren BaşbakanDavutoğlu doğumu vatani göreve benzeterek şu açıoklamalarda bulunmuştu:

"Bizim için doğum yapan kadın hem mübarek bir görev yapıyor hem de vatani bir görev yapıyor. Doğum yapan bütün kadınların hizmeti, vatani hizmet sayılmalıdır"

CUMHURİYET'E GÖRE "SAKINCALI" BİR AÇIKLAMA

Başbakan'ın sözlerine "tartışma yaratan açıklamalar" başlığıyla sayfasında yer verenCumhuriyet Gazetesi, Davutoğlu'nun sözlerini "Başbakan Davutoğlu, Erdoğan'ın en az 3 çocuk koşuluna yeni bir boyut getirdi. Davutoğlu, kadınların doğum yapmasını askerlik görevi ile aynı kategoriye aldı" şeklinde yorumlayarak, Başbakan'ın sözlerine aykırı bir çıkış havası vermeye çalıştı.

ATATÜRK'ÜN ANNELİK HAKKINDAKİ SÖZLERİNİ UNUTTULAR

Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in adını her fırsatta kendilerine siper edinen Cumhuriyet Gazetesi, Davutoğlu'nun annelikle ilgili sözlerini olumsuz bir söylemmiş gibi üstü kapalı eleştirdi.

Yıllardır anneliği kadına "angarya" olarak akıllarda yer ettirmeye çalışan bozuk zihniyete yol verirken, Atatürk'ün annelik hakkındaki değerli sözlerini unuttular..

"Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir."

"Kadının en büyük vazifesi analıktır. İlk terbiye verilen yer ana kucağı olduğu düşünülürse bu görevin önemi gerektiği gibi anlaşılır."

Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri