Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'nun AK Parti grup toplantısı konuşması

09.07.2015 13:27
Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Başkanlık Divanı'nın kurulacağını, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevlendirme yapacağını söyledi.

Başbakan Davutoğlu AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Burada hükümeti kurma görevine ilişkin konuşan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlık Divanı'nın kurulmasının hemen ardından görevlendirme yapacağını söyledi ve "Bugün görevlendirme yapılacak.Cumhurbaşkanımız görevlendirme yapmadan biz hazırlığımızı yaptık" dedi.

"BUGÜN GÖREVLENDİRME YAPILACAK"

"7 Haziran sonrası takınılan tavırları milletimizin tekrar tekrar görmesini istiyorum. Bugün divan kurulacak. Cumhurbaşkanı muhtemel görevlendirmeyi bugün yapacak. Başkanlık Divanı ile ilgili gecikmeden Cumhurbaşkanımız sorumlu değildir. Divan oluşturulur oluşturulmaz görevlendirme yapacağım dedi. Öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımız görevlendirmeyi yapacak. Erteleme söz konusu değil. Cumhurbaşkanımız görevlendirme yapmadan biz hazırlığımızı yaptık. Koalisyon görüşmeleri muhtemelen gelecek hafta olacak. Kapıları kapatmak yerine kapıları açalım. Bir şeyi diretmek, karşı tarafı zor durumda bırakmak için siyaset yapılmaz."

Davutoğlu: Bugün görevlendirme yapılacak VİDEO

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

BİZ KAZANDIK SİZ KAYBETTİNİZ DEMEDİK

"Meclis başkanlığını kazanan sadece AK Parti değil AK Parti ile birlikte ilkeli siyaset de kazandı. Siyasetin matematik meselesi değil bir ahlak meselesi olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Biz kazandık, siz kaybettiniz demedik. Sadece hayırlı olsun dedik.

Sayın Baykal üzerinden yapılan polemiklere bakın. MHP grup başkanvekilinin söylediği sözler kesinlikle kabul edilemez. Siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir.

Bu sözleri kınıyoruz ve kesinlikle reddediyoruz. Bu tür açıklamaların karşısında her zaman AK Parti olacaktır. 7 Haziran sonrası takınılan tavırları milletimizin tekrar tekrar görmesini istiyorum. Bugün divan kurulacak. Cumhurbaşkanı muhtemel görevlendirmeyi bugün yapacak. Cumhurbaşkanımız görevlendirme yapmadan biz hazırlığımızı yaptık.

GÖRÜŞME OLMADAN KAPILARINI KAPATTILAR

MHP ilk andan itibaren ben oyunun dışındayım dedi. İnşallah Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yle görüşeceğim. Ancak daha görüşme olmadan kapılarını kapattılar..

HDP İKİ YÜZLÜ POLİTİKAYA SON VERMELİ

HDP'yi de sorumluluğa davet ediyorum. Çatışmasızlık söyleminin ötesine geçip kimsenin elinde silah tutmaması tavrını kesinleştirmemiz gerekmektedir. İki yüzlü politikaya HDP son vermelidir.

KİMSE CUMHURBAŞKANI İÇİN "FANUSA GİRECEK" DİYEMEZ

Hiç kimse cumhurbaşkanı makamına dönüp fanusa girecek gibi bir ifade kullanamaz. Cumhurbaşkanlığı makamını artık tartışma konusu yapmayın. Bunun kimseye faydası yok. Bu sadece kavgaya, kaosa neden olur. Buna izin vermedik, vermeyeceğiz.

Cumhurbaşkanımızın süreci ertelediğini iddia edenler anayasal prosedürü bilmiyorlar. Orada Meclis başkanlığı divanına gönderme var. Başkanlık Divanı ile ilgili gecikmeden Cumhurbaşkanımız sorumlu değildir. Divan oluşturulur oluşturulmaz görevlendirme yapacağım dedi. Öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımız görevlendirmeyi yapacak. Erteleme söz konusu değil.

GEÇİCİ HÜKÜMETİZ RAHATLIĞINDA OLSAYDIK..

Sınırımızda yaşananları görüyoruz. Biz geçici bir hükümetiz rahatlığı içinde olsaydık ekonomimiz bu halde olmazdı. Türkiye'nin güvenliği ile ilgili sürekli istişare yapıyoruz önlemleri alıyoruz.

Komşularımızda bu sorunlar yaşanırken Türkiye'nin bundan etkilenmemesi için her türlü önlemi almaya devam edeceğiz.

Bugün Yavuz Sultan Selim köprüsünün işçileriyle iftar yapacağız.

KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ

Koalisyon görüşmeleri muhtemelen gelecek hafta olacak. Kapıları kapatmak yerine kapıları açalım. Bir şeyi diretmek karşı tarafı zor durumda bırakmak için siyaset yapılmaz."

Bu haber toplam 1552 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri