Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu'nun Gülen'le görüşmesi Erdoğan'a soruldu

12.05.2015 09:11
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ve Belçika’da gurbetçilerle buluşmasının dönüşünde uçakta gazetecilere açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığı döneminde Ahmet Davutoğlu'nun Pensilvanya'ya Fethullah Gülen'e gerçekleştirdiği ziyaret için, “Benden izin alıp gitmiştir. Zaten izin alması gereken makam benim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2013 yılındaki ziyaretle ilgili Ahmet Davutoğlu ile 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasındaki karşılıklı açıklamaları değerlendirdi.

"BU KONUYU GÖRÜŞTÜLER Mİ BİLMİYORUM"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ahmet Bey’in Pensilvanya’ya gitmesinden benim bilgim var. Benden bu konuda izin almıştır ve oraya gitmiştir. Fakat Cumhurbaşkanımızla bu konuyu görüştüler mi doğrusu bilmiyorum. Kaldı ki zaten oraya gitmesi konusunda izin alması gereken makam benim" diye konuştu.

"PENSİLVANYA'YA GİTMETECEKSİNİZ DEDİM"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, o dönemde milletvekilleri ve bazı bakanları Pensilvanya’ya götürülmeye başlandığını belirtti.

Durumdan rahatsız olduğunu vurgulayan Erdoğan, çevresindekilere "Pensilvanya’ya gitmeyeceksiniz’ dediğini söyledi.

"GÖRÜŞMENİN İÇERİĞİNİ SÖYLEMEM DOĞRU OLMAZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ancak Ahmet Bey’in gidişi hatta Zafer Çağlayan Bey de gitmiştir. Bunlar benim bilgim dahilindeydi. Tabii bu iyi niyetlerimizin hiçbiri karşılık bulmamıştır. Ahmet Bey döndükten sonra görüşmenin içeriğini bana anlatmıştı. Görüşmenin içeriğini söylemem doğru olmaz. Abdullah Bey’le aralarında ne geçmiştir bilmiyorum" diye konuştu.

Bu haber toplam 998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri