Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dayak yiyen Ersin Korkut değil, o adam çıktı!

30.12.2015 17:45
Tiyatro oyuncusu Ersin Korkut'un havaalanında saldırıya uğrayıp dayak yediğine dair internette dolaşan, cep telefonuyla çekilmiş kısa video görüntüsünün arkasından çok ilginç bir gerçek çıktı.

Görüntüde bir şahsın saldırısında dayak yerken görülen kişinin, Ersin Korkut değil, uzun yıllar Rusya'da yaşayan 56 yaşındaki Selahattin Büyüküsta olduğu öğrenildi.

Peki kim bu şahıs?

Rusya’nın Su-24 uçağının düşürülmesinden hemen sonra, Ankara-Moskova hattında en gergin günler yaşanırken Rusya’ya bağlı Tataristan Cumnhuriyeti’nde medya ilginç bir haber yayınladı. Habere göre, Türk vatandaşı Selahattin Büyükusta, “Kürt kökenli olduğu için Türkiye’de baskı gördüğünü, Rusya’dan politik sığınma istediğini” söyleyerek polise başvurmuştu. Ayrıca bu talebinin kabul edilmesi için Başkan Putin’e de mektup yazdığını açıklamıştı.

Yerel TV’lere konuşan Büyükusta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın politikalarını da sert bir dille eleştirmişti. Ancak yine medyaya yansıyan habere göre, Büyükusta’nın siyasi iltica talebi Rusya tarafından reddedildi. Daha sonra Büyükusta’nın Rusya’da illegal olarak kalıp göçmen yasalarını ihlal ettiği saptanarak sınır dışı edildiği öğrenildi. 

Bu haber toplam 2290 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri