Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

''Değişimin adresi olduk''

22.05.2012 13:35
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu liderlik koltuğunda iki yılını geride bıraktı. İki yılda 4 kurultay, 1 referandum ve 1 genel seçim geçirdi.

CHP’de Deniz Baykal’ın istifasının ardından 22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan Kurultay’ da genel başkanlığa seçilen Kemal Kılıçdaroğlu geçen 2 yılı değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun Habertürk’ün CHP’ deki değişim, aile hayatı, özledikleri ve etkilendiği olaylara ilişkin sorularına yanıtları özetle şöyle:

ZAMANLA YARIŞ

Adeta zamana karşı yarıştık. Türkiye’nin 81 iline, yüzlerce ilçesine gittim. Her sorun için proje ürettik. Öyle ki bazı projelerimizi AKP seçim sonrası uygulamaya koydu.

EV OTEL OLDU

Evi artık otel olarak kullanıyorum. 2 yıl içinde hayatımın büyük bir kısmı Ankara dışında geçti.

TORUNA ÖZLEM

En çok torunumu özlüyorum. Çünkü onunla vakit geçirmeyi seviyorum.

KADINLARIN DRAMI

2 yıllık süre içinde en çok Uludere olayına üzüldüm. Oradaki kadınların dramını, ağlayışlarını unutmak mümkün değil. O feryatlar halen kulaklarımda çınlıyor.

TABAN TALEBİ

(Çok sık MYK değişikliği eleştirisi) 4 kurultay olunca mecburen MYK değişiyor. Kurultay olmadan değişiklik olsa ‘Niye sık sık değişiklik yapıyorsunuz?’ denilebilirdi. Ama bu değişiklikler partinin delegeleri, üyelerinin talepleri doğrultusunda gündeme geldi.

DEĞİŞİMİN ADRESİ

İki yılda devrim niteliğinde değişiklikler yaptık. Eşitlik, özgürlük isteyenlerin çatısı artık CHP.

ÖNCE ÜRETİM

(Geleceğe ilişkin projeleri) Türkiye’nin en çağdaş parti programını hazırlıyoruz. O değişiklikle değişim durmayacak, devam edecek. Sosyal demokratlar bugüne kadar hep paylaşımdan bahsediyorlardı, şimdi biz ‘Önce üretim, sonra paylaşım’ diyoruz. Düşünsel olarak da yeni bir anlayışı hayata geçiriyoruz.

habertürk 

Bu haber toplam 3256 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri