Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dehşet tren kazasının olay görüntüsü

25.07.2013 18:57
İspanya'da 78 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

 

İspanya Ulusal Demiryolları Ağı'na (Renfe) ait güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerde, trenin viraja çok hızlı girdiği görülüyor. Daha sonra raydan çıkan vagonlar, demiryolunu çevreleyen duvara çarpıp devriliyor.

MAKİNİST: 190 KM HIZLA GİDİYORDUM

İspanya’nın Galisya bölgesinde meydana gelen ve 78 kişinin ölümüne sebep olan feci tren kazasında, makinistin telefon konuşmaları basına yansıdı.

Kazanın hemen ardından Galisya Özerk Hükümeti delegesi Samuel Juarez’le irtibata geçen makinist, Santiago istasyonu yakınlarında saatte 80 kilometre gitmesi gereken yerde 190 kilometre hızla gittiğini söylüyor.

Sırtının ağrıdığını ve kabinden çıkamadığını belirten makinist, “Biz insanız! Biz insanız” ifadelerini tekrarlıyor ve “Umarım ölü yoktur çünkü sorumlu ben olurum.” diyor.

Trenin iki makinisti de yaralı olarak kurtulurken, bir makinistin olayın şaşkınlığıyla sürekli, “Raydan çıkardım, ne yapacağım, ben ne yapacağım.” sözlerini tekrarladığı kaydedilmişti.
İddialara göre, Madrid-Ferrol seferi yapan tren 5 dakika gecikmeyle gidiyordu.

247 yolcunun bulunduğu tren kazasında, son açıklamalara göre, 78 insan hayatını kaybetti ve 143 kişi de yaralı olarak kurtuldu.

Sabah saatlerinde olay yerine gelen İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, yetkililerden bilgi aldı.

Bu arada, Galisya Özerk Yönetimi kazadan dolayı 7 gün resmi yas ilan edildiğini açıkladı. 

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri