Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirel Acısını Bu Sözlerle Özetledi

27.02.2011 16:23
Necmettin Erbakan için SP Genel Merkezi'ne taziye ziyaretinde bulunan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel acısını böyle özetledi...

9. Cumhurbaşkanı Demirel, 'Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ebediyete intikali dolayısıyla üzüntülerimi ifade etmek istediğini, evvela merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı dilediğini' söyledi.

Erbakan'ın okul arkadaşı ve meslektaşı olduğunu hatırlatan Demirel, 'Geçen 60 yıl içinde pek çok yakınlığımız olmuştur. Çeşitli siyasi hadiseler içinde beraber göründük. Son defa hastayken 7 Şubat günü Güven Hastanesinde kendisini ziyaret edip helalleşmiştim. Allah Rahmet eylesin, üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. Milletimize başsağlığı diliyorum' şeklinde konuştu.

DEMİREL'DEN Saadet Partisi'NE VE FATİH ERBAKAN'A TELGRAFLAR

Öte yandan, Demirel, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kamalak ve Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'a da birer telgraf gönderdi.

Demirel, Kamalak'a gönderdiği telgrafta, 'Saadet Partisi Genel Başkanı, değerli okul ve siyaset arkadaşım, meslektaşım, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ebediyete intikali dolayısıyla derin acınızı paylaşır, sizlere ve milletimize başsağlığı dilerim. Milletimiz değerli bir evladını kaybetmiştir. Allah Rahmet eylesin. Saygılarımla' ifadelerini kullandı.

9. Cumhurbaşkanı, Fatih Erbakan'a gönderdiği telgraf ise şöyle:

'Muhterem Pederiniz, Saadet Partisi Genel Başkanı, değerli arkadaşım Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatı dolayısıyla derin acınızı paylaşır, merhuma Allah'tan rahmet dilerim.

Milletimiz değerli bir evladını kaybetmiştir. Hepimizin başı sağolsun.

Bu haber toplam 2432 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri