Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirel Bahçeli'ye şapka kampanyası yap dedi

17.05.2014 18:28
Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 'çatı' aday arayışına giren Bahçeli'ye karşı Demirel'den 'şapka' formülü geldi.

MHP lideri Devlet Bahçeli 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i ziyaret edeceğini duyurmuştu. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çatı aday formülünü danışmak üzere Süleyman Demirel ile dün bir araya geldi.

"NASIL BİR YOL İZLEYEBİLİRİZ, YOL GÖSTERİN"

Cumhurbaşkanının ilk kez halk tarafından seçileceğine işaret eden Bahçeli, Süleyman Demirel'e "tecrübelerinizden de yararlanmak istiyoruz, yol gösterin" dedi. Demirel"Halkın oyuyla seçim yapılması olayında sadece yöneticilere değil, sadece siyasetçilere değil, halka da görev düşmektedir, görev halkın." cevabını verdi.

"ŞAPKA ARIYORUZ KAMPANYASI YAPIN"

Görüşmenin basına kapalı bölümünde Demirel bir isim zikretmezken, sürpriz bir kampanya önerisinde bulundu. Demirel ortak çatı aday önerisinin hayırlı bir teşebbüs olduğunu, bunda ısrarcı olunmasını, halkın bir kampanyaya buna dahil edilmesini, görev ve sorumluluğunun yeterli şekilde anlatılmasını istedi. Demirel“Zor teşebbüs ama ısrarcı olmak lazım. Sabır gerektiriyor. Vatandaşı da isim düşünmeye teşvik etmek lazım. Bunun için ‘toplumun tümüne şapka arıyoruz’, ‘sen de düşün’ denilmeli vatandaşa” dedi.

Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri