Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirel'in CHP İçindeki 15 Kişilik Ekibi?

06.05.2011 15:00
DSP Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, CHP'nin içinde 15 kişilik eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kontenjanı olduğunu öne sürdü.

Partisinin Denizli İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Erçelebi gündemdeki konuları değerlendirdi. CHP'nin içinde Demirel'in kontenjanı olduğu gerekçesiyle eleştirilerde bulunan Erçelebi, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idamına atıfta bulunarak, "Şimdi siyasette bir bilen diye anılan kişi 'üç bizden üçte onlardan beraber olduk' diyerek demeçler vermiştir. Bugün aday gösterenlere hatırlatıyorum bu üç fidan darağacına çekilirken 'üç sizden üç bizden' diyen kişinin sözlerini hazmedebiliyorsanız o listeler o adaylar size hayırlı uğurlu olsun. Ama o üç gencin acısını bugün yüreğinizde hissediyorsanız o zaman o koyduğunuz 15 kontenjanı hangi yüzle hangi vicdanla hangi akılla koydunuz diye soruyorum." dedi.

CHP'nin içinde kontenjan olduğunu herkesin bağırarak söylediğini vurgulayan Erçelebi, Belli değimli herkes bağırıyor. Ankara 2. bölgede Aydın'da Zonguldak'ta Aksaray'da." diye konuştu. Erçelebi, AK Parti içinde kontenjan olup olmayacağı şeklinde bir gazetecinin sorusunu "Onu bilemiyorum vardır." diye cevap verdi.

"BAŞBAKAN'A SUİKAST BU BİR SENARYOMUYDU?"

 Hükümetin öncelikle terör örgütlerini dinlemek için gerekli düzenlemeleri yapmasını isteyen Erçelebi, "Dinleniyordu da neden başbakana pusu kurdular? Yani büyük bir zafiyettir. Şimdi başbakan oturacak önce İçişleri Bakanına sonra Emniyet Genel Müdürüne sonra MİT Müsteşarına bir zirve yapacak. 'Gel kardeşim' diyecek 'siz ne yaparsınız bu ülkede? sizin işiniz nedir?' Eğer Kastamonu gibi giremeyeceği bir yere cüret edip terörist orada Başbakanın konvoyunu kesecek ve ona suikast düzenleyecek bir düzeye gelmişse bunu önce bu ülkenin başbakanı düşünecek eğer bu düşünülmüyorsa geçiştiriliyorsa o zaman insanların beynine çok sayıda soru işareti girer. Acaba beceriksiz yönetimi örtmek için bu bir senaryo muydu diye düşünmek gelir ki bunu hiç istemeyiz. Buna yüreğimiz elvermez çünkü hiçbir emniyet gücümüzün şehit olmasını yaralanmasını gazi olmasını istemeyiz. Bu yüzden tek sorumlu başbakandır. Başbakan sorumluları sorguya çekmediği sürece bu vebal üzerinde kalır." İfadelerini kullandı.

Erçelebi, hükümetin teröristleri dinlemesi için bir güce ihtiyaç duyarsa TBMM'de destek verebileceğini sözlerine ekledi. Hasan Erçelebi, konuşmasının ardından TBMM'sinde yasama faaliyetleri esnasında yaptığı konuşmalardan meydana getirdiği "Söz Meclisten Dışarı" adlı kitabını imzaladı.
 

    Bu haber toplam 1578 defa okunmuştur
    DİĞER HABERLER
    Üye İşlemleri