Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş CHP'nin kalesinden aday olacak

24.01.2015 13:00
HDP 7 Haziran'daki milletvekili seçimleri için gözünü Batı'ya çevirdi. Demirtaş ve partide öne çıkan diğer isimler Batı'daki büyükşehirlerden aday olacak.

Doğu ve Güneydoğu'dan ne kadar oy alırsa alsınbüyükşehirlerde güçlenmezse barajı geçemeyeceğini düşünen HDP, taktik değiştirdi.

CHP'NİN KALESİNDEN ADAY OLACAK

Buna göre Selahattin Demirtaş İstanbul 1., Pervin Buldan 3. Bölge'den aday olacak. Demirtaş'ın aday olacağı 1. Bölge'de CHP'nin kalesi Kadıköy var. İkna olursa Kadir İnanır gibi ünlüler ise Doğu'dan aday gösterilecek. Amaç Kürtler dışından oy almak.

HDP'nin yeni taktiğinden en çok CHP zararlı çıkacak gibi gözüküyor. Zira HDP'lilerin aday olacağı seçim bölgelerinin aynı zamanda CHP'nin üstün olduğu bölgeler olması bekleniyor.

GAZETECİLERLE GİZLİ TOPLANTI

Öte yandan HDP Eş genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylaması öncesi bir araya geldiği görüntüler ortaya çıktı.

Demirtaş'ın sonradan geldiği toplantıda başta Mehmet Altan, Ahmet Hakan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Nazlı Ilıcak, Oral Çalışlar ve Nuray Mert katıldı.

Bu haber toplam 1456 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri