Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş hangi ilden aday olacağını açıkladı!

04.02.2015 12:07
Bu seçimde muhafazakar ve Alevi kesimin oylarını almayı hedefleyen Selehattin Demirtaş İstanbul'dan aday olabileceğini açıkladı.

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçimlere parti olarak gireceklerini ve oy oranlarının yüzde 9’u aştığını söyledi.

 

Milliyet'ten Serpil Çevikcan'a konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Baraj altında kalmaları halinde erken seçimi zorlayacaklarını kaydeden Demirtaş, kampanya sürecinde Kobani eylemleri tarzı hareketlere izin vermeyeceklerini, ancak IŞİD provokasyonundan korktuğunu söyledi. Kesin olarak yüzde 9’un üzerinde olduklarını, genç seçmenden ve Ak Parti seçmeninden oy alarak barajı aşacaklarını söyleyen Demirtaş, CHP'nin ise korkmaması gerktiğini çünkü Ak Parti'nin oylarını alacaklarını belirtti.

 

İSTANBUL’DAN ADAY OLABİLİRİM

 

İstanbul’da hem muhafazakâr hem de Alevi kesime hitap eden adaylar olacağı için en büyük oy artışını sayısal olarak orada burada yapacaklarına inandıklarını söyleyen Demirtaş, ''Üçe dörde katlayacağız İstanbul’da. Daha fazla AKP’den oy alacağız. Muhafazakâr seçmen demokratik, laik, özgürlükçü söylemlerimizden rahatsız değil. ‘Bu benim inancımın da garantisi’ diye bakıyor ve bizi din düşmanı görmüyor. Metropollerle oyumuzu artırmamız lazım. Bu nedenle İstanbul’dan aday olabilirim. Bu seçim kampanyasının en iddialı sol partisi biz olacağız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kulaklar bizi dinlemeye alıştı. Cumhurbaşkanlığı kampanyasındaki gibi etkili, neşeli bir kampanya yürüteceğiz.'' dedi.

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri