Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DEMİRTAŞ'IN KARDEŞİ DAĞA ÇIKTI

19.02.2013 12:24
BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşi Nurettin Demirtaş'ın dağda olduğu PKK'ya katıldığı ortaya çıktı.

 

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşi bir dönem parti başkanlığı da yapan Nurettin Demirtaş'ın dağda olduğu ortaya çıktı.

PKK'nın eski yöneticilerinden olan Osman Öcalan, İmralı'ya gidecek isimleri değerlendirdiği konuşmasında Eşbaşkan Selahattin Demirtaş'ın kardeşinin PKK'da olduğunu açıkladı.

Osman Öcalan şunları söyledi:

İmralı’ya gidecek isimde çok tartışılmamalı. Gülten daha fazla dağı dinleyebilir. Selahattin Demirtaş’ın kardeşi olan Nurettin, şimdi dağdadır. Eski yasal partinin başkanıydı. Dağ, bu isimler üzerinde etkili olabilir, hükümet de bundan endişe duyuyor olabilir. Bu isimler dağın etkisini yaşayıp dağı gözetebilirler diye düşünülebilir. Leyla Zana da olabilir. PKK’dan bağımsız olarak Kürt hareketine değerli katkıları olan bir Kürt siyasetçisidir.”
 
AK Parti’nin Ergenekon’u etkisiz hale getirdiğini belirten Öcalan, “Eski sistemi tasfiye edip demokratik sistemi geliştirdi. Sistem değişimi ile Kürt sorununun çözümü aşamasındayız. Osmanlı sistemini değiştiren Atatürk ve merkezi sistemi tasfiye eden Erdoğan lider kişiliktir. Erdoğan bu savaşı durdurur” dedi.

Bu haber toplam 6632 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri