Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş'ın provokasyonu elinde patladı!

11.09.2015 11:47
6-8 Ekim’de vahşi cinayetlere ortak olan HDP’li Demirtaş’ın, ‘sokakları yakın’ çağrısı bu kez karşılık bulmadı. Sağduyulu halk Cizre provokatörünü yalnız bıraktı.

Hafızalara 6-7 Ekim olayları olarak kazınan Kobani olaylarında PKK yandaşlarına ‘’Sokağa çıkın’’ çağrısı yaparak 50 kişinin ölümüne neden olan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Cizre bahanesiyle 1 yıl aradan sonra benzer çağrıyı önceki gün Diyarbakır’da yaptı. Demirtaş, sivillerin arasına karışan teröristlere yönelik düzenlenen operasyon sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre’ye halk yürüyüşü başlatmak istedi. HDP’li iki bakan ve milletvekilleri ile Cizre’ye yürüyüşe geçen Demirtaş “Barış konvoyu” adını verdiği bu yürüyüşe bölge halkını da çağırdı. Ama bölge halkı bu defa Demirtaş’ın çağrısına uymadı. HDP’li milletvekilleri ve az sayıda partililer dışında Demirtaş’ın sözde barış konvoyuna katılan olmadı. Güvenlik güçleri Demirtaş ve beraberindekilerin Cizre’ye yürüyüşüne izin vermedi.

Zaman zaman güvenlik güçleriyle itişip kakışan Demirtaş ve HDP’liler, bir saatlik oturma eylemi yaptıktan sonra önceki geceyi geçirdikleri İdil’e döndü.

 
Bu haber toplam 1696 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri