Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş'tan bazı HDP'lilere: Erdoğan seviciler

10.12.2015 12:45
Demirtaş, “Seni başkan yaptırmayacağız” sloganını eleştiren bazı eski HDP milletvekilleri için “Erdoğan sevdalısı, Erdoğan seviciler” dedi.

Bazıları geçmiş dönemde yöneticilik de yapan bazı HDP'li vekillerin “Erdoğan sevdalısı” olmaları nedeniyle aday gösterilmediğini kaydeden Selahattin Demirtaş ısrarlara karşın isim telaffuz etmedi. Demirtaş, Meclis'te bir grup gazeteciye gündemi değerlendirdi. Demirtaş'ın Milliyet'te yer alan açıkalamaları şöyle:

HDP'DE ERDOĞAN'CI DAMAR

Bazı eski milletvekillerinin, 'Seni başkan yaptırmayacağız' açıklamanızın partide tartışılmadan söylendiğine yönelik eleştirileri var?

"Bizim parti içerisinde Erdoğan sevdalısı bir damar her zaman vardı. Bunlar gizli Erdoğancılardı aslında. Bazılarının da geçmiş dönemde yöneticilik ya da vekillik yapmış- bu heveslerini çok iyi biliyorduk.

AKP'YE YALAKALIK YAPIYORLARDI

Bu tipler bizden çok Erdoğan'ı sevip sayarak AKP ile ilişki kurarak, AKP'ye neredeyse yalakalık yaparak sorunun çözüleceğine inanıyordu. Zaten bunların 'eski milletvekili' olmasının nedeni de odur. Yoksa görevleri devam ederdi."

Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri