Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret!

28.03.2015 12:35
Kendilerinin tek hareketi olmadığını dile getiren HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın hedefinde yine Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin il başkanları toplantısında konuştu.

Demirtaş,"Biz tek adam hareketi değiliz. Biz olsak da olmasak da… Bizde çok şükür ki, tek adamlık yok bizde olmayacak da. Benimle uğraşmaları canınızı sıkmasın. Tek biriniz kalsanız bile bu partiyi başarıya götürecek kararlılığa sahiptir" dedi.

Demirtaş sözlerine şöyle cevap verdi:

"Serada yetiştirilen naylon iktidarlar olarak ülkeyi yönettiler. İlk kez bir halk hareketinin ben iktidara talibim demesini içine sindiremiyorlar. Olsa olsa proje olarak görüyorlar. Elbette aynı üslupla cevap vermeyeceğiz. Bu ülkenin cumhurbaşkanı kadar seviyesiz değiliz. Biz halk çocuğuyuz. İçine düştükleri durumun panik halinin ne kadar korku yarattığını da bu açıklamalardan çıkarabilirsiniz."

Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
Yahu Demirtaş sizin anayasanız bakın ne diyor:
adil osman
Dha develt kurmadan tek adamlığı diktatörlüğü öngörüyorsunuz: "Üçüncü Bölüm - GENEL ORGANLAR Madde 11 - Reberiya Koma Civakên Kurdistan: Koma Civakên Kurdistan (Kürdistan Toplumlar Topluluğu- Kürdistan Demokratik Toplum Konfederalizmi) kurucusu ve Önderi, Abdullah Öcalan’dır. Ekolojiye ve cinsiyet özgürlüğüne dayalı demokrasinin felsefik, teorik ve stratejik kuramcısıdır. Her alanda bütün halkı temsil eden önderlik kurumudur. Kürdistan halkının özgür ve demokratik yaşamına ilişkin temel politikaları gözetir ve temel konulardaki en son karar merciidir. Kongra-Gel Genel Kurul kararlarının demokratik, ekolojik ve cinsiyet özgürlükçü devrim çizgisine uygunluğunu gözetir. Yürütme Konseyi Başkanını görevlendirir. Temel konulara ilişkin Yürütme Konseyi kararlarını onaylar..."
28 Mart 2015 Cumartesi 21:27
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri