Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demokrat Parti'de İstifa Depremi

16.01.2011 14:01
DP Genel Başkanlığı’na Namık Kemal Zeybek’in seçilmesi üzerine, parti İl Başaknı ve 28 kişilik yönetimi görevlerinden istifa etti. İşte istifa eden il başkanı...

DP Genel Başkanlığı’na Namık Kemal Zeybek’in seçilmesi üzerine, partinin İzmir İl Başaknı Fatih Dalan ve 28 kişilik yönetimi görevlerinden istifa etti. Kongrede Rıfat Serdaroğlu’nu destekleyen Dalan, "Delege her zaman doğru karar vermeyebilir" dedi.

DP’nin yeni Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek oldu. İzmir’den Genel İdare Kurulu’na (GİK) Erkut Şenbaş ve Kamil Öztürk, Merkez Karar Kurulu’na (MKK) da Şenol Alpat, Ertan Erbay, Süleyman Özsakallı, Muhsin Pulcu ve Ahmet Kocaağa girdi.
Yönetim değişikliği İzmir’de istifalara neden oldu. DP İzmir İl Başkanı Fatih Dalan ve 28 kişilik yönetim görevlerinden istifa etti.

’PARTİDEN İSTİFA AŞAMASINDA DEĞİLİM’
İzmir’de 20 aydır görev yapan Fatih Dalan, kongrede 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve DP eski Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk’un önerisiyle Rıfat Serdaroğlu- Salih Uzun ittifakına destek verdiklerini belirterek şunları söyledi:
"Kongre sürecinde Cindoruk’un hareket planını bekledim. Demirel ve Cindoruk’la yapmış olduğum üçlü görüşmede, iki değerli büyüğüm bana, ’Menderes, Bayar, Özal, Demirel ve Cindoruk misyonunun devamı için Rıfat Serdaroğlu- Salih Uzun ittifakını desteklemenizi istiyoruz.’ dedi. Ona göre hareket planı belirledik. Ancak delegenin vereceği karara herkes saygı duymalı. Delege her zaman doğru karar vermeyebilir. Şu anki inancım da delegenin doğru karar vermediği yönünde. O nedenle istifa ettik. Partiden istifa aşamasında değilim. Çünkü DP bir kişinin partisi değil bir misyon partisi."

YAPMASI GEREKENİ YAPTI
Fatih Dalan ile kavgalı olan GİK ÜYesi Erkut Şenbaş istifayı, "Yapması gerekeni yapmış" diye değerlendirdi. Şenbaş, "Kongrede çok taraf oldu. Teşkilatın görüşünü almadan, delegenin nabzını tutmadan taraflı davrandı. Destek verdikleri Serdaroğlu, ilk turda İzmirli 63 delegeden 17’sinin oyunu aldı" dedi.

Bu haber toplam 1810 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri