Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deniz Baykal'ın Suçu Günahı Neydi?

24.05.2011 01:58
Ana akım medyanın ikiyüzlü tavrı resmen ortaya çıktı. Baykal'ın kaseti çıkınca gitmesi için elinden geleni yapanlar, "faşist köpek" dedikleri MHP için "özel hayat" ipine sarıldı. Kriter Ergenekon dostu olmak mı?

Türkiye, Ergenekoncuların tarihin en önemli seçimi olarak gördüğü 12 Haziran seçimlerine, Türk-İslam ülkücüsü MHP’li yöneticilerin kaset skandallarıyla giriyor.

‘Farklı ülkücülük’ adlı internet sitesinin yayınları nedeniyle, bugüne kadar MHP’nin beyin takımından 10 isim istifa etmek zorunda kaldı.

Eski DYP milletvekili Tevfik Diker’in iddiasına göre, MHP’li yöneticilerle ilgili 3 kaset daha var ve hedefteki isim Devlet Bahçeli.

Diker, bu kasetleri ve kasetlerdeki isimlerin ilişkilerini MHP’deki herkesin bildiğini belirtiyor.

MEDYANIN İKİYÜZLÜ TAVRI

MHP’deki kaset skandalları böyle devam ededursun, medya bu atmosferde öyle ilginç refleksler gösteriyor ki, gerçekten tez konusu olmaya aday.

Ergenekon medyası, neredeyse tüm yöneticilerinin kasetleri çıkan MHP lideri Bahçeli’ye tarihte eşi benzeri görülmemiş şekilde destek veriyor. 

MHP BİRDEN BADEM GÖZLÜ OLDU

Tüm ömürleri boyunca ülkücülere “faşist köpekler” hakaretleriyle saldıran sözde gazeteciler, kaseti çıkan MHP’lileri kurtarma operasyonu başlattı.

Meğer ne çok severlermiş Türk-İslam ülkücülerini!

Niyetleri kasetlerin kaynağı ile ilgili hedef saptırmak mı, yoksa MHP’yi CHP’nin yanına eklemlemenin telaşı mı henüz bilmiyoruz. Ama çok komik duruma düştüklerini görmemek mümkün değil.

MHP’li yöneticiler de, “Denize düşen yılana sarılır” hesabı sıkı sıkıya sarılıyor bu destek iplerine.

Kasetlerle siyasetin dizayn edilmesine destek çıkmak ayrı, kasetlerdeki rezaleti görmezden gelip mağdur edebiyatı yapmak ayrı.

Gazetecilerin görevi, hem kasetlerdeki hem de kasetçilerdeki ahlaksızlığın üzerine gitmek değil midir?

Gerçek buyken mağdur edebiyatı ile MHP’li yöneticileri mazlum göstermeye çalışmanın sebebi nedir?

ÇOK FENA AÇIK VERDİLER

Öte yandan, Ergenekon medyası, son kaset operasyonunda öyle bir açık verdi ki, ilerde belki de çok yakında, kaset operasyonlarının arkasındaki kişileri araştırmak isteyenlere ciddi ipucu vermiş oldular.

BAYKAL'IN Kİ ÖZEL HAYAT DEĞİL MİYDİ?

Daha birinci yılını yeni dolduran CHP lideri Deniz Baykal’ın bir kaset komplosuyla düşürülmesi operasyonunda, ‘Baykal gitsin’ diye kampanya düzenleyen Ergenekon medyası, şimdi Devlet Bahçeli ve adamlarının imdadına koşuyor.

Baykal’ı kutusu açılmamış hakaretlerle canından bezdiren Ergenekon medyası, kasetçi MHP’lileri ‘mağdur’ gösterme yarışına giriyor.

Karikatür dergilerini hatırlayın.

Neler çizmişlerdi Baykal’la ilgili?

Baykal’ın kasetinin içeriğini tüm detaylarıyla aktarıp ‘Baykal tek başına iktidara gelmiş’ diye dalga geçenler, Türk-İslam ülkücülüğü davasındaki MHP’li yöneticilerin yasak ilişkilerini ‘özel hayat’ diye yutturmaya çalışıyor.

Madem yasak ilişki ‘özel hayata’ girerdi.

Peki, Deniz Baykal’ın suçu neydi?

Sermayenin gölgesindeki Ergenekoncuları CHP’den milletvekili adayı yapmak istememesi mi?

Evet, Baykal’ın suçu buydu?


Yıllarca Baykal’ın düşürmek için ellerinden geleni yapanlar, kaset komplosuyla devirmeyi başardı ve CHP’yi yeniden dizayn etti.

TÜSİAD’ın Bülent Ecevit’i düşürmek için yapmadığını bırakmadığı 1979 yılında, Hafta Sonu Gazetesi muhabiri tarafından sevgilisi Aynur Aydan’ın evine girerken fotoğraflanıp istifa ettirilen dönemin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş’in suçu neydi?

O dönemin gazete yöneticileri hala aramızda.

Cevap versinler, Hasan Fehmi Güneş’inki özel hayat değil miydi?

28 ŞUBAT SÜRECİNDE MÜSLÜM GÜNDÜZ OLAYI

28 Şubat’a zemin hazırlamak için organize ettiğiniz Müslüm Gündüz’ün Fadime Şahin’le basılması olayına girmiyoruz bile…

Daha birkaç yıl önce, İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki orta düzeyli bir bürokratın özel fotoğraflarını yayınlayan Hürriyet değil miydi?

O fotoğraflarla ‘özel hayata’ ilişkin manşeti atan Ertuğrul Özkök değil miydi?

Mal bulmuş mağribi gibi olayın üstüne atlayıp ahlak dersleri üzerinden AK Parti'ye saldıranlar Doğan Grubu köşe yazarları değil miydi?

O bürokratın fotoğrafına yansıyan ilişkisi ‘özel hayata’ girmiyor muydu?

O bürokratın suçu, AK Partili bir belediyede bürokrat olması mıydı?

Yasak bir ilişkinin özel hayat kapsamında değerlendirilmesi için, kasetteki kişinin illa Ergenekon dostu mu olması gerekiyor?

Cevap ne yazık ki ‘Evet’.

Ergenekon medyası!

Operasyonunuzun başarılı olup olmayacağını görmek için Aydın Doğan’ın son 20 yıldaki siyaseti dizayn operasyonlarındaki başarı grafiğine dönüp bir bakın.

Aydın Doğan parlattığı hangi isme Türk milleti destek vermiş ki bu operasyonunuza destek versin.

En iyisi siz kaseti çıkanlara destek vermeye devam edin.

Öylesine ikiyüzlüsünüz ki, tarih sizden gazetecilik imkânlarını kullanarak yaptığınız bu çirkefliklerin hesabını soracak.

postmedya 

Bu haber toplam 2234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri