Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deniz Feneri e.V Soruşturmasında Flaş Karar!

11.07.2011 09:46
Deniz Feneri e.V soruşturmasında dolandırıcılık suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen Zahid Akman ile üç Kanal 7 yöneticisi tutuklandı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Almanya'daki "Deniz Feneri e.V." bağlantılı soruşturma kapsamında gözaltına alınan RTÜK eski Başkanı Zahid Akman, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni İsmail Karahan, Kanal 7 Genel yayın Yönetmeni Yardımcısı Mustafa Çelik tutuklandı. Kanal 7 Finans Müdürü Erdoğan Kara ise serbest bırakıldı. Cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz tarafından sorguları yapılan zanlıların, "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "nitelikli dolandırıcılık" ve "sahtecilik" iddiasıyla tutuklanmaları talep edildi. Zanlılar, Nöbetçi Ankara 13. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkartıldı. Dün sabah saatlerinde Adliye'ye getirilen zanlılar, mahkeme heyetinin dosyayı incelemek istemesi nedeniyle uzun süre beklemek zorunda kaldı.

5 ŞÜPHELİ İÇİN 136 DELİL
Alınan bilgiye göre soruşturmayı yürüten savcılar Akman ve Kanal 7 yöneticilerinin tutuklanması talebini 136 delil dosyası ile destekledi. Bu dosyalardan büyük bölümünü Deniz Feneri e.V Derneği'nin gelir ve giderlerini gösteren makbuzların oluşturduğu öğrenildi. Savcılıkta sorgu sırasında bu makbuzların tek tek gösterilmesi nedeniyle zanlıların çelişkili ifadeler verdikleri, daha çok Almanya'da mahkûm olan sanıkları suçladıkları belirtildi. Zanlıların sorgularında, 9 milyon euroluk kayıp yardım parası, yardım paralarıyla alınan gemi ile sahte kişi ve adreslere kesilen yardım makbuzları soruldu. Mahkeme heyeti, Zahid Akman'ın da aralarında bulunduğu zanlılardan dördünün tutuklanmasına karar verdi.
 

Bu haber toplam 4348 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

Davanın asıl adı Kanal7 davası olmalı
Ozan
yanlış bilinen birşey var ki, o da medyanın ismini koyduğu deniz feneri davası aslında bir kanal7 davasıdır. deniz feneri derneğinin dava ile alakası yoktur. sadece bir dönem ismi geçtiği için ismi öylece kalmıştır. tutuklamalar haklıdır maalesef. fakat burda kanal7'ye düşen deniz feneri derneğinin bu dava ile alakasının olmadığını bildirmek olmalıydı. ama bunu yapmadılar. ve sonunda asıl mevzuu kendilerine döndü. Deniz Feneri derneği neden kanal7 nin dışında başka bir kanalda yayın yapmak zorunda kalsın ki ? bunların kamuoyuna doğru bir şekilde açıklanması gerekir. derneğe gidecek bağışlar ve yardımların önünün tıkanmaması gerekir.
11 Temmuz 2011 Pazartesi 12:32
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Tarihe dikkat
Cenk Coşkun
Mübarek ramazan geliyor ya, onun bunun üzerinden vurarak deniz fenerine yapacağımız yardımlara göz dikti yine kafirler. İnadına deniz feneri, ,inadına yardım be. Zalimler için yaşasın cehennem.
11 Temmuz 2011 Pazartesi 10:45
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri