Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deniz Feneri'nin Ramazan YARDIMLARI

10.07.2014 00:24
Deniz Feneri Ramazan’da 60 bin Aileyi Gıda Yardımlarıyla Sevindiriyor

 

Dernek Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Yayladağı, Reyhanlı, Kırıkhan, Mardin, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Nizip, İslahiye, Halep, İdlip ve Lazkiye’de yaşayan 10 bin Suriyeliye 30 bin koli yardımı yapacak.

 

4 yıldır hiç durmadan devam eden bir savaşın yaralarını sarıyor Türkiye.
Evini barkını terk etmiş milyonlarca kadın, erkek, çocuk, yaşlı ve genç insan yollara düşerek dilini, kültürünü bilmedikleri topraklarda hayata tutunmaya çalışıyor. Ülkemizde 1 milyondan fazla Suriyeli olduğu tahmin ediliyor. Yurdun dört bir yanında kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışanların büyük bir kısmı aç ve naçar halde.

Deniz Feneri Derneği, savaşın ilk günlerinden beri aynı duyarlılık ile Suriyelilere hiç ara vermeden yardım yapıyor.

Suriyelilere, temel insani ihtiyaç olarak bilinen ve akla gelebilecek her türlü yardım esirgenmeden ulaştırılıyor.

Ramazan ayını kuşatan iyilik, merhamet ve yardımseverlik duyguları içerisinde zekat ve fitrelerini Deniz Feneri’ne bağışlayan hayırseverler sayesinde 60 bin ailenin yüzü gülecek.

Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Yayladağı, Reyhanlı, Kırıkhan, Mardin, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Nizip, İslahiye, Halep, İdlip ve Lazkiye’de yaşayan 10 bin Suriyeli aileye de 30 bin takım yardımın dağıtımı başladı.

Her aileye kuru gıda, kahvaltılık ve temizlik malzemeleri içeren üçer kolilik yardımlar ulaştırılıyor.

Deniz Feneri’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum, Şanlıurfa ve Antalya’da bulunan şube, temsilcilik ve Kilis’te bulunan ofisi aracılığıyla organize edilen yardım dağıtımlarına gönüllüler de büyük destek veriyor.

Deniz Feneri, geçen hafta Birleşik Arap Emirlikleri’nce tedarik edilen 2.300 koli gıda malzemesini Suriyeli Savaş mağdurlarına teslim etti. Bu gıdaların bir kısmı Ankara’da yaşayan Suriyeli ailelere, bir kısmı ise sınır bölgelerine ve Suriye’nin içine ulaştırıldı. Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği yetkilileri, 2.300 koli gıda malzemesini, Suriyeli ailelere ulaştırılmak şartıyla Deniz Feneri Ankara Şubesi yetkililerine teslim etmişti.

Öte yandan Deniz Feneri Derneği’nin Irak Türkmenleri için hazırladığı yardımlar önümüzdeki günlerde yola çıkaracak.

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri