Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deniz Feneri:27 Ergenekon:57 KCK:18

16.10.2011 12:24
Adalet Bakanlığı, kamuoyu gündeminde olan bazı davalara ilişkin verilen ziyaret izinlerinin dökümüne ilişkin açıklama yaptı.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, parti politikası gereği Ergenekon örgütünün bir suç örgütü olduğunun kabul edilmemesi nedeniyle AK Partili vekillerin Deniz Feneri sanıklarını ziyaret ettiğini bir suç izlenimi ile basın toplantısında duyurmuştu.

Adalate Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, bazı basın organlarında, cezaevindeki bazı sanıkları ziyaret eden milletvekillerinin sayısıyla ilgili yanlış bilgilere yer verilmesi nedeniyle açıklamaya gerek görüldüğü belirtildi. Ceza ve Tevkif Evlerinde kalan hükümlü ve tutukluların milletvekilleri tarafından ziyaret edilmelerinde Adalet Bakanlığının yazılı izninin arandığının ifade edildiği açıklamada şöyle denildi: 

 
“Bakanlık bu kapsamda kendisine ulaşan izin taleplerini değerlendirmekte ve gerekli izinleri vermektedir. Bu kapsamda, kamuoyu gündeminde olan bazı davalara ilişkin verilen ziyaret izinlerinin dökümü aşağıya çıkarılmıştır. Kamuoyunda Deniz Feneri adıyla bilinen soruşturma kapsamında Sincan Kapalı Cezaevinde kalan şüphelileri ziyaret etmek için izin verilen milletvekili sayısı 27'dir. 
 
Kamuoyunda Ergenekon adıyla bilinen davalarda yargılaması süren ve Silivri Kapalı Cezaevlerinde kalan sanıkları ziyaret etmek için izin verilen milletvekili sayısı 57'dir. 
 
Balyoz adıyla bilinen davada yargılanan tutuklu sanıkları ziyaret etmek için izin verilen milletvekili sayısı 3'tür. KCK soruşturması kapsamında cezaevlerinde bulunan tutukluları ziyaret etmek için izin verilen milletvekili sayısı 18'dir. 
 
Bunlar dışında da milletvekillerinin farklı soruşturmalar ve tamamlanmış dosyalar kapsamında cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerle görüşme talepleri değerlendirilerek izin verilmektedir.”
 
Bu haber toplam 1742 defa okunmuştur
EN BÜYÜK KAYIP GÜVEN KAYBIDIR
yedidağınaslanı
EN BÜYÜK KAYIP GÜVEN KAYBIDIR: CHP bu nedenle bir türlü halk nezdinde güvenilir olamıyor. Başkanlar ne derse tersi oluyor.
16 Ekim 2011 Pazar 14:22
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri