Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Deniz seferleri durdu

11.12.2010 17:15
Balıkesir-İzmir, Eskişehir-Kütahya, Eskişehir-Bursa ve Seyitgazi-Afyonkarahisar yolları yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Deniz seferleri durdu. Bolu Dağı mevkisinde trafik aksıyor. Kapanan yollar ve il il son durum:

BALIKESİR-İZMİR KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI

Balıkesir-İzmir karayolu, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Balıkesir Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Balıkesir-İzmir karayolunun 36. kilometresindeki ''Çanakçı rampası'' mevkisi, yoğun kar yağışını ve tipi yüzünden ulaşıma kapandı.

Karayolları ekipleri yolu trafiğe açmak için yoğun çaba gösterirken, ''Çanakçı rampası'' mevkisinde bekleyen araçlar, uzun kuyruklar oluşturdu. 

Yetkililer, bu yolu kullanacak olan sürücüleri, hava koşulları düzelene kadar trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı.

Olumsuz hava koşulları yüzünden, Balıkesir kent merkezi başta olmak üzere, bazı yerleşim birimlerinde zaman zaman elektrik kesintileri yaşanıyor.  

Öte yandan, kar yağışının etkili olduğu Balıkesir merkez ile Balya, Bigadiç, Havran, İvrindi, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk ilçelerine bağlı 116 köy yolu da ulaşıma kapandı.

Yolu kapanan Savaştepe ilçesine bağlı Eğirler köyünde rahatsızlanan 63 yaşındaki Mehmet Çetinkaya'nın hastaneye kaldırılması için Balıkesir'den bir ekip gönderildiği öğrenildi.

İDO SEFERLERİ İPTAL ETTİ

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin bazı dış hat deniz otobüsü ve feribot seferleri, olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

İDO'nun internet sitesinde yer alan açıklamada, saat 16.30'daki Pendik-Yalova ve Yalova-Pendik hızlı feribotu ile Kartal-Yalova deniz otobüsü, saat 17.30'daki Yalova-Kartal deniz otobüsü ve Yenikapı-Bursa hızlı feribotu, saat 18.00'deki Bandırma-Yenikapı ve Bursa-Yenikapı hızlı feribotu seferleri, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

Bu arada, yine aynı gerekçeyle saat 14.00'deki Yalova-Pendik ve Pendik-Yalova hızlı feribot, saat 14.30'daki Kartal-Yalova deniz otobüsü, saat 15.15'deki Yalova-Pendik ve Pendik-Yalova hızlı feribotu ile saat 15.30'da yapılması gereken Yalova-Yenikapı ve Yenikapı-Yalova hızlı feribotu ile Yalova-Kartal deniz otobüsü seferleri gerçekleştirilemedi.

Öte yandan, şehir hatlarında da Kadıköy-Eminönü vapur seferleri sabah saatlerinden itibaren karşılıklı olarak yapılamıyor.

-KASTAMONU-ANKARA KARAYOLUNUN ILGAZ GEÇİDİ ULAŞIMA AÇILDI

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Kastamonu-Ankara karayolunun Ilgaz geçidi ulaşıma açıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, sabah saat 06.00 sularında ulaşıma kapanan Kastamonu-Ankara karayolunun 50. kilometresindeki Ilgaz geçidi, karayolları ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda ulaşıma açıldı.

Bu arada, trafik ekipleri Kastamonu girişinde yaptığı kontrollerde, Ankara istikametine giden araçların zincirsiz yolculuk yapmalarına izin vermiyor.

-D-100 KARAYOLUNUN BOLU DAĞI DÜZCE KESİMİNDE GÖRÜŞ MESAFESİ 25 METREYE KADAR DÜŞTÜ

D-100 Karayolu Bolu Dağı Düzce kesiminde sis nedeniyle görüş mesafesi 25 metreye kadar düştü.

Bolu Dağı Bakacak bölümünde yoğun kar yağışı ve sis yüzünden ulaşım aksadı. Dağın Kaynaşlı ilçe çıkışı ve Bakacak Mevkisinde görüş mesafesi yer yer 25 metreye kadar düştü. Sürücüler sis nedeniyle zor anlar yaşadı.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri yolda tuzlama çalışmalarına devam ediyor, trafik ekipleri de sürücülerin yolda dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunuyor.

Düzce-Akçakoca D-655 Karayolu bölümünde ise özellikle Kabalak ve Hiciz Bayırı kesiminde kar yağışı etkisini devam ettiriyor.

UŞAK'TA KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TRAFİKTE AKSAMALAR YAŞANIYOR

 Uşak'ta dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksaklıklar meydana geliyor.

Kent merkezinde herhangi bir olumsuzluğa yol açmayan kar yağışı, Uşak-Ankara karayolu trafiğinde aksamalara neden oluyor. 

Banaz ilçesi Dumlupınar rampalarında kar yağışı nedeniyle meydana gelen maddi hasarlı trafik kazaları, yolun zaman zaman trafiğe kapanmasına neden olurken, karayolları ekipleri buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıyor.

Özellikle akşam saatlerinde buzlanmanın artacağını belirten meteoroloji yetkilileri, sürücüleri, zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyardı. Kar yağışının akşam saatlerinde etkisini artırmasının beklendiğini ifade eden yetkililer, şiddetli rüzgar ve soğuk havanın birkaç gün süreyle etkili olacağını açıkladı. Yetkililer, gündüz saatlerinde 0 ile -1 derece arasında değişecek sıcaklığın, gece saatlerinde daha da azalacağını bildirdi.

Bu arada, Uşak'ın dağlık bölgelerde bazı köy yollarının da trafiğe kapalı olduğu öğrenildi.

BURDUR'A YILIN İLK KARI YAĞDI

Hava sıcaklığının 4 dereceye kadar düştüğü Burdur'a yılın ilk karı yağdı.

Burdur'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı bir süre sonra tipiye dönüştü. Kentte, kar kalınlığının 15 santimetreye kadar çıktığı belirtildi.

Kentte, kar yağışı nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Burdur İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Nuri Çan, kapanan bir köy yolu bulunmadığını söyledi.

Burdur merkez ve ilçelerde 10 ekibin kapanma ihtimali bulunan yollarda hazır beklediğini belirten Çan, ''Akşam saatlerinde şehirlerarası yollarda çalışmalara başlayacağız. Yağış süresince ekipler 24 saat görev başında olacak'' dedi.

Kar yağışının keyfini çıkartan çocuklar ve üniversite öğrencileri ise Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öte yandan amatör ligde mücadele eden Burdur Belediyespor ile Özel İdarespor arasındaki karşılaşmanın yoğun kar yağışı nedeniyle hakem kararı ile 61. dakikada ertelendiği belirtildi.

YOĞUN KAR VE TİPİ NEDENİYLE ULAŞIMA KAPANAN ESKİŞEHİR-KÜTAHYA, ESKİŞEHİR-BURSA VE SEYİTGAZİ-AFYONKARAHİSAR KARAYOLLARI KONTROLLÜ OLARAK TRAFİĞE AÇILDI

Eskişehir ve Kütahya'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan karayolları, kontrollü olarak trafiğe açıldı.

Eskişehir-Kütahya, Eskişehir-Bursa ve Seyitgazi-Afyonkarahisar karayolları yoğun kar yağışı ve tipi dolayısıyla yaklaşık iki saat önce ulaşıma kapanmış, Eskişehir-Kütahya karayolunda, 7 kilometreye yakın araç kuyruğu oluşmuştu.

Karayolları ekipleri, ulaşıma kapanan yollarda iş makineleriyle kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı. Çalışmaların tamamlanmasını araçlarında bekleyen vatandaşlar, Eskişehir-Kütahya karayolunun kontrollü olarak trafiğe açılmasının ardından yollarına devam etti.

Ekiplerin yoğun çalışması sonucu Eskişehir-Bursa ve Seyitgazi-Afyonkarahisar karayolları da trafiğe açıldı.

Kar yağışının halen devam ettiği bu karayollarını kullanan sürücülere, buzlanmadan ötürü yavaş seyretmeleri, araçlarında takoz ve çekme halatı bulundurmaları uyarısı yapılırken, lastiklerinde zincir bulunmayan araçların yolu kullanılmasına izin verilmedi.

Öte yandan, sabah saatlerinde kapanan Kütahya'nın Domaniç ile Bursa'nın İnegöl ilçeleri arasındaki yolun açılması için Karayolları ekiplerinin çalışmaları sürerken, Kütahya-Afyonkarahisar karayolunun 40. kilometresinde oluşan buzlanma nedeniyle yolun, ulaşıma kapandığı öğrenildi.

ESKİŞEHİR-KÜTAHYA, ESKİŞEHİR-BURSA VE SEYİTGAZİ-AFYONKARAHİSAR KARAYOLU YOĞUN KAR VE TİPİ NEDENİYLE ULAŞIMA KAPANDI

Eskişehir ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve tipi yüzünden birçok yol ulaşıma kapandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Eskişehir-Kütahya, Eskişehir-Bursa ve Seyitgazi-Afyonkarahisar karayolu yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Bölgede çok sayıda maddi hasarlı kazanın meydana geldiği, yolların ulaşıma açılması için Karayolları Bölge Trafik ve diğer ilgili kurumların çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü öğrenildi.

-ESKİŞEHİR-KÜTAHYA KARAYOLUNDA YAKLAŞIK 7 KİLOMETRELİK ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

Eskişehir-Kütahya karayolunda yaklaşık 7 kilometrelik araç kuyruğu oluştu, vatandaşlar yol kenarlarında ve araçlarında bekliyor.

İZMİR'İN YÜKSEK YERLERİNDE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI, İZMİR KÖRFEZİ'Nİ ÇEVRELEYEN TEPELERİ BEYAZA BÜRÜDÜ

İzmir'in yüksek bölgelerinde etkili olan kar yağışı sonucu, İzmir Körfezi'ni çevreleyen tepeler beyaza büründü.

Hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte İzmir'de de gece yarısından itibaren kar yağışı etkili oldu. İzmir Körfezi'ni çevreleyen tepelerle birlikte kentin yüksek semtleri de beyaza büründü.

Sabah saatlerinde kesilen kar yağışı, bulut geçişine bağlı olarak zaman zaman karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili oluyor.

Rüzgarın, kuzeyden 26 kilometre hızla estiği İzmir'de, hava sıcaklığı 4-5 derece civarında seyrediyor.

Bölgede soğuk havanın önümüzdeki günlerde de etkili olacağı tahmin ediliyor.

-5 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI-

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde de kar yağışı nedeniyle 5 köy yolu ulaşıma kapandı.

İlçede devam eden kar yağışı nedeniyle Ovacık, Kamberler, Yenikurudere, Beşpınar ve Bayramlı köy yollarının kapalı olduğu, kar kalınlığının 30 santimetre ile 50 santimetre arasında değiştiği öğrenildi.

Kar yağışı nedeniyle bu köylerde elektriklerin de kesik olduğu, İl Özel İdaresi iş makinelerinin köy yollarını açmaya başladığı bildirildi.

YAĞIŞ NEDENİYLE KASTAMONU'DA 157 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Kastamonu-Ankara karayolunun Ilgaz Geçidi'nde sabah saatlerinden bu yana ulaşım sağlanamıyor.

Ilgaz Dağı ve yüksek kesimlerde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı, geç saatlerde kent merkezini de etkisi altına aldı. Kent merkezinde yer yer 20 santimetreye ulaşan kar kalınlığı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Ilgaz Dağı'nda kar kalınlığı 80 santimetreye ulaştı. Kastamonu-Ankara karayolunun 50. kilometresindeki Ilgaz Geçidi, kar yağışı sonucu saat 03.00 civarında çok sayıda aracın kaymasıyla trafiğe kapandı. Karayolları ekiplerinin çalışmasıyla trafiğe açılan yol, saat 06.00 sularında yeniden ulaşıma kapandı.

Yolun trafiğe açılması için bölgede çalışmalar halen sürerken, birçok aracın bölgede mahsur kaldığı öğrenildi. Ayrıca, kar yağışı nedeniyle Kastamonu-Taşköprü karayolunda trafik tek şeritten sağlanıyor.

Yağış nedeniyle merkez, Araç, İhsangazi, Tosya, Taşköprü ve Hanönü ilçelerine bağlı toplam 157 köy yolu da ulaşıma kapandı.

GAZİPAŞA'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ YÜZÜNDEN BAZI SERALAR YIKILDI, ÇİLEK TARLALARI SULAR ALTINDA KALDI

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde dün gece yağan şiddetli yağmur Muzkent köyündeki derenin taşmasına neden oldu. Taşan dere yakınındaki bazı seralar yıkıldı, çilek tarlaları sular altında kaldı.

Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Tarım İlçe Müdürü Hasan Aslan ve Ziraat Odası Başkanı Hasan Çelik, Muzkent köyüne giderek vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundular. Tarım İlçe Müdürlüğünce oluşturulan bir komisyon da zarar tespiti için çalışmalara başladı.

Kaymakam Muhittin Pamuk, köyde yaptığı açıklamada, gece yağan aşarı yağmur sonucu Muzkent köyünde ciddi bir sel felaketi yaşandığını, bazı seraların yıkıldığını ve çilek bahçelerinin zarar gördüğünü bildirdi. Hasar tespit çalışmalarına başlandığını kaydeden Pamuk, ''Can kaybı yaşanmaması bizi teselli ediyor. Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri zarar ziyan tespitini yapacaklar. Gazipaşa Kaymakamlığı olarak, zarar gören vatandaşlara her türlü katkıyı sunacağız. Bu olayla birlikte tarım sigortasının önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Çiftçilerimizi tarım sigortası yaptırmaları konusunda duyarlılığa davet ediyorum'' dedi.

Selden zarar gören çiftçilerden Latif Uysal da 7 dönüm çilek bahçesinin yerle bir olduğunu belirterek, ''50 yaşındayım. Böyle bir sel yaşamadık. 10 gün önce çilek hasadına başlamıştım. Çilek bahçesi için kredi borcum vardı'' diye konuştu.

-FIRTINA KAHYALAR'DA ENERJİ NAKİL HATLARINI YIKTI-

Bu arada ilçeye bağlı Kahyalar beldesinde fırtına enerji nakil hatlarını kopardı, direkleri devirdi. Direklerin yıkılması yüzünden beldeye elektrik verilemiyor. Kahyalar Belediyesi ile Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ devrilen direkleri dikmek ve kopan hatları onarmak için birlikte çalışıyor.

ŞARKIŞLA'DA YAPIMI DEVAM EDEN 10 KATLI BİNANIN ÇATISI, FIRTINA NEDENİYLE 10 METRE UZAKLIKTAKİ KOMŞU APARTMANIN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde fırtına, 10 katlı binanın çatısının komşu apartmanın üzerine düşmesine yol açtı. Evdeki 3 kardeş hafif yaralandı, binada hasar oluştu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Yıldırım Mahallesi Emircan Sokakta yapımı süren 10 katlı binanın çatısı, sabah saatlerinde kuvvetli rüzgar nedeniyle uçtu. İnşaatın çatısı yaklaşık 10 metre uzaklıktaki Erdem Yılmaz'a (36) ait 3 katlı binanın üzerine düştü.

Uyudukları odanın cam ve çerçevesinin düşmesi sonucu Emircan (8), Kadir (11) ve Emre Yılmaz (14) adlı kardeşler hafif yaralandı.

Uçan çatı evde büyük çapta maddi hasara yol açtı. Evin önündeki garajın üzerine de düşen çatı malzemeleri buradaki otomobilin tavanını çökertti.

Şarkışla Belediyesinde işçi olarak çalıştığı öğrenilen ev sahibi Erdem Yılmaz, sabah saatlerinde büyük bir gürültü koptuğunu, çocukların bağırışıyla uyandığını söyledi.

Dışarıya baktığında gördükleri karşısında şoke olduğunu anlatan Yılmaz, ''Sabah erken saatte gök gürültüsü gibi bir ses ve çocukların bağırtısı üzerine uyandım. Kalktığımda evin camlarının kırık olduğunu, garajın üzerine karşı inşaatın çatısının düştüğünü gördüm'' dedi.

Kardeşlerden Kadir Yılmaz da küçük kardeşi Emircan ile birlikte pencere yakınında uyudukları sırada gürültüyle birlikte üzerlerine cam ve çerçeve parçalarının düştüğünü, çok korktuklarını anlattı.

Ağabeyleri Emre de şiddetli rüzgar nedeniyle uykusunun kaçtığını belirterek, cama bazı parçaların çarptığını, önce deprem oluyor sandıklarını, daha sonra baktıklarında karşı inşaatın çatısının uçarak evlerine çarptığını gördüklerini aktardı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, binada hasar tespit çalışmalarına başladı.

Sivas kent merkezinde de etkisini sürdüren ve bazı binaların çatısının uçmasına yol açan lodos nedeniyle karbonmonoksit gazından zehirlenerek hastanelere başvuranların sayısının 42'ye ulaştığı öğrenildi. 

İDO'NUN BAZI SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Alınan bilgiye göre, saat 07.30'daki Yalova-Yenikapı, saat 07.50'deki Bostancı-Kartal/Yalova, saat 08.00'deki Armutlu-Armutlu/Yenikapı-Bostancı, saat 09.30'daki Yalova-Kartal, Bursa-Yenikapı-Kadıköy, Bandırma-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri ile saat 07.30'daki Yenikapı-Bursa, Bursa-Yenikapı, Yenikapı-Bandırma, Pendik-Yalova, Yalova-Pendik ve saat 08.15'deki Pendik-Yalova hızlı feribot seferleri iptal edildi.

Şehir Hatları seferlerinden Üsküdar-Eyüp ve Eminönü-Kadıköy hattındaki vapur seferleri de saat 09.00 itibariyle karışılıklı olarak yapılamayacak.

GELİBOLU-LAPSEKİ, GEYİKLİ-BOZCAADA, KABATEPE-GÖKÇEADA, ERDEK-MARMARA ARABA VAPURU SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Çanakkale Boğazı'nda etkili olan fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, saatteki hızı zaman zaman 50 kilometreye çıkan fırtına dolayısıyla Gelibolu-Lapseki, Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada ve Erdek Marmara arasındaki araba vapuru seferleri yapılamadı.

Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri, boğazda deniz ulaşımının şu an için sadece Çanakkale-Eceabat arasında sürdürüldüğünü bildirdi.

Meteoroloji yetkilileri, fırtınanın gün içinde hızını giderek artıracağını ve yarına kadar devam edeceğini ifade etti.

BOLU DAĞI DÜZCE-ZONGULDAK KARAYOLUNDAKİ YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TRAFİKTE AKSAMALAR MEYDANA GELİYOR

Bolu Dağı D-100 ile D-655 Düzce-Zonguldak karayolundaki yoğun kar yağışı nedeniyle araç trafiğinde aksamalar meydana geliyor.

Düzce'nin yüksek kesimlerinde dün başlayan ve gece geç saatlerde kent merkezinde de etkili olmaya başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor.

Kar kalınlığı Bolu Dağı D-100 ve D-655 Düzce-Zonguldak karayolunda yer yer 20-25 santimetreye ulaşırken, karayolları ekipleri yol açma ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Söz konusu yollarda, yoğun kar yağışı nedeniyle trafikte aksamalar yaşanırken, çok sayıda maddi hasarlı kazanın meydana geldiği bildirildi.

Polis ekipleri, Bolu Dağı girişindeki Kaynaşlı ile Düzce-Zonguldak karayolunun Kabalak rampası mevkisinde yaptıkları denetimlerde sürücüleri, dikkatli olmaları ve yola zincirsiz çıkmamaları konusunda uyarıyor.

MARMARA'DA DENİZ ULAŞIMINA POYRAZ ENGELİ

Marmara'da dün gece saatlerinde etkisini arttıran poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiledi.

Şiddetli poyraz nedeniyle İstanbul ve Çanakkale boğazlarında gemi trafiği aksadı. Marmara'da bazı deniz otobüsü, feribot ve vapur seferleri iptal edilirken Gemi Trafik Hizmetleri yetkilileri, küçük tonajlı gemilerin boğazlardan geçmemesi için telsizle uyarılarda bulundu.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden yerli ve yabancı bandıralı 43 şilep ve tanker, saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle yollarına devam edemeyince, rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahiline çevirerek demirledi.

Geceyi Şarköy'de geçiren gemilerde bulunan personel fırtına, 3 metreye ulaşan dalgalar ve gece başlayan sağanak nedeniyle karaya çıkamayarak geceyi gemilerinde geçirmek zorunda kaldı.

Şiddetli fırtınanın sabah saatlerinde etkisinin azalması ardından 31 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker güneşin doğması ile birlikte Şarköy'den demir alarak boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket etti. 12 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de demirli bekliyor.

Öte yandan, aniden bastıran fırtına Şarköylü balıkçıları da olumsuz etkiledi. Meteorolojinin uyarılarını dikkate alan bazı balıkçılar balığa çıkmazken, Marmara'da balıkta bulunan bazı tekneler ise Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığındı.

GİZLİ BUZLANMA YAŞANAN KÜÇÜKKUYU'DAKİ NUSRATLI RAMPALARINDA TUZLAMA ÇALIŞMASI NEDENİYLE ARAÇLARIN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMİYOR

Çanakkale-İzmir Karayolunda, Küçükkuyu'daki Nusratlı rampalarında yaşanan gizli buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ayvacık ilçesiyle Küçükkuyu beldesi arasında yer alan Nusratlı rampalarında sabah saatlerinden itibaren gizli buzlanma meydana geldi. Bazı araçların rampaları çıkarken zorlanmaları ve yolda kalmaları üzerine bölgeye karayolları ekipleri çağrıldı.

Karayolları ekipleri, gizli buzlanma yaşanan yollarda tuzlama çalışmaları yapıyor. Tuzlama çalışmaları dolayısıyla her iki yönden gelen araçların geçişine izin verilmiyor.

Küçük araçlar, alternatif geçiş güzergahı olan Assos yoluna yönlendirilirken, tırlar ve diğer büyük araçlar Küçükkuyu ile  Ayvacık'ta bekletiliyor.

Yetkililer, çalışmaların tamamlanmasının ardından yolun trafiğe açılacağını bildirdi.

BANDIRMA VE ERDEK'TE SAATTEKİ HIZI ZAMAN ZAMAN 80 KİLOMETREYİ BULAN FIRTINA NEDENİYLE VAPUR SEFERLERİ YAPILAMIYOR

Balıkesir'in Bandırma ve Erdek ilçelerinde, saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle, vapur seferleri yapılamıyor, balıkçı teknelerinin çıkışına izin verilmiyor.

Alınan bilgiye göre, Bandırma-Yenikapı hızlı feribot ve deniz otobüsü ile Erdek-Marmara arabalı vapur seferleri fırtına yüzünden iptal edildi. Balıkçı teknelerinin de aynı nedenle limandan çıkışına izin verilmiyor. 

Kopan elektrik telleri yüzünden bazı bölgelerde elektrik kesintileri yaşanıyor.  Erdek Liman Başkanı Cemal Yıldırım, fırtınanın özellikle Ekinlik ve Marmara adaları çevresinde etkili olduğunu bildirdi.

KIRKLARELİ'NDE DEMİRKÖY İLÇESİ İLE İĞNEADA BELDESİ ARASINDAKİ YOLDA BUZLANMA NEDENİYLE ULAŞIM AKSADI

Kırklareli'nde dün yağan kar yaşamı olumsuz etkiledi. Demirköy ilçesi ile İğneada beldesi arasındaki yolda buzlanma yüzünden ulaşım aksadı.

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde kar kalınlığı Mahya Tepe'de 10 santimetreye ulaştı.

MAHYA TEPE'DE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMETREYİ BULDU

Demirköy ilçesinde gece yarısı Demirköy ile İğneada beldesi arasındaki 26 kilometrelik yolda yer yer oluşan buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi. Karayolları ekipleri, sabah saatlerinde buzlanan noktalarda tuzlama çalışması yaptı.

Bu arda polis ekipleri de araç sürücülerini, zincirsiz ve takozsuz yola çıkmamaları yönünde uyardı.

KAYSERİ-ERCİYES KARAYOLU KAPANDI

Kayseri-Erciyes karayolu kar yağışı ve tipi sebebiyle ulaşıma kapandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Karayolları ekipleri, ulaşımın yapılamadığı Kayseri-Erciyes karayolunda kar temizleme çalışmalarına başlarken, Hisarcık beldesiyle Hacılar ilçesinden Erciyes yönüne araç gönderilmiyor.

-KAYSERİ'DE 25 KİŞİ SOBADAN SIZAN GAZDAN ZEHİRLENDİ

Kayseri'de 25 kişi sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, gece saatteki hızı 85 kilometreye ulaşan fırtına sobalı evlerde karbonmonoksit zehirlenmelerine neden oldu. Gazdan etkilenen ve tedaviye alınan 25 kişinin taburcu edildiği öğrenildi.

Fırtına nedeniyle bazı binaların çatıları da zarar gördü, televizyon antenleri ve reklam tabelaları uçtu.

Öte yandan kar yağışı ve tipi yüzünden sabah ulaşıma kapanan Kayseri-Erciyes karayolunda ulaşım yeniden başladı. Trafik ve jandarma ekipleri zincir takmayan araçların Erciyes yönüne gitmelerine izin vermiyor.

-ULUDAĞ'DA KAR KALINLIĞI 25 SANTİMETRE

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı 25 santimetreyi buldu.

AA muhabirinin Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden aldığı bilgiye göre, gece geç saatlerden itibaren etkili olan yağış ile birlikte 'oteller bölgesi'nde kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı.

Hava sıcaklığının eksi 9 derece olarak ölçüldüğü Uludağ'da, görüş mesafesi yağış nedeniyle zaman zaman 50 metreye kadar düşüyor.

Uludağ'da kar yağışının süreceği bildirildi.

ABANT'TA KAR KALINLIĞI 35 SANTİMETREYE ULAŞTI

Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkında kar kalınlığı 35 santimetreye ulaştı.

Abant Tabiat Parkında dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, tatilcilere zor onlar yaşatmasına rağmen, beyaza bürünen parkta güzel görüntüler oluşturdu.

Abant Tabiat Parkında kar kalınlığı 35 santimetreye ulaşırken, parka giden yolda bazı araçlar yolda kalarak zor anlar yaşadı. Karayolları ekipleri yol açma çalışmalarına devam ederken, yolda kalan bazı sürücüler araçlarına zincir takarak yola devam etti.

DAVRAZ KAYAK MERKEZİNDE TESİSLERİN BULUNDUĞU BÖLGEDE KAR KALINLIĞI 12, PİSTİN ÜST BÖLÜMLERİNDE 25 SANTİMETREYE ULAŞTI

Isparta yakınlarındaki Davraz Karlı Yayla Kayak Merkezi'ne yılın ilk karı yağdı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, gece başlayan yağmurla karışık kar yağışı, bugün Davraz Kayak Merkezi'nde lapa lapa kar yağışına dönüştü.

Merkezdeki bir otelin yetkilisi, Davraz Karlı Yayla Kayak Merkezi'nde konaklama tesislerinin bulunduğu bölgede kar kalınlığının 12 santimetre, kayak pistlerinin üst bölümlerinde ve telesiyejlerin bulunduğu civarda 25 santimetreye ulaştığını bildirdi.

Davraz'da kar yağışının devam ettiğini aktaran yetkili, yağışın yarın da etkili olmasının beklendiğini belirtti.

Mevcut karda kayak yapılamadığını, ancak yarından itibaren havanın durumuna göre kayak yapılma ihtimalinin olacağını kaydeden yetkili, otel rezervasyonlarının başladığını söyledi.

Öte yandan Isparta kent merkezinde de kar yağışı başladı.

ZONGULDAK'TA RÜZGARIN HIZI SAATTE 42 KİLOMETREYE ULAŞTI, DALGA YÜKSEKLİĞİ 6 METREYİ AŞTI

Zonguldak'ta rüzgarın hızı saatte 42 kilometreye ulaştı, dalga yüksekliği de 6 metreye yükseldi.

Kentte poyrazla etkili olmaya başlayan dalgalar, Zonguldak Limanı'ndaki mendirekleri aştı.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, sabah saatlerinde 75 kilometreye ulaşan rüzgarın hızının 42 kilometreye düştüğünü, poyrazdan dolayı da dalga yüksekliğinin 4-6 metre olduğunu belirtti.

Yetkililer, yüksek kesimlerde etkili olan karın, hava sıcaklığının düşmesiyle kent merkezine de yağacağını kaydetti.

MANİSA'DA SPİL DAĞI'NDA KAR KALINLIĞI 30 SANTİMETREYE ULAŞTI

Manisa İl Çevre ve Orman Müdürü Yahya Güngör, Manisa'da dün gece başlayan kar yağışı nedeniyle Spil Dağı'nda kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığını bildirdi.

Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Spil Dağı Milli Parkı'nda kar yağışının sürdüğünü,  araçların milli parka zincirsiz çıkışına izin verilmediğini hatırlattı.

Güngör, Turgutalp mevkisinden itibaren yolun açık olduğunu ancak devam eden kar yağışı nedeniyle yol temizlenmesine henüz başlanmadığını belirterek, zirveye çıkacak vatandaşlara uyarıda bulundu.

Öte yandan gece yarısından itibaren sabaha kadar aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle Manisa-İzmir yolu Sabuncubeli mevkisinde yolun kısa süreli kapandığı öğrenildi.

DENİZLİ CANKURTARAN'DAKİ YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE TRAFİKTE AKSAMALAR MEYDANA GELİYOR

Denizli'de sabaha karşı başlayan, kentin yüksek kesimlerini etkisi altına alan kar, hayatı olumsuz etkilerken, bazı kişiler için ekmek kapısı oldu.

Denizli Cankurtaran mevkisinde yoğun kar yağışı nedeniyle araç trafiğinde aksamalar meydana geliyor. Karayolları ekipleri, yol açma ve tuzlama çalışmaları yapıyor, trafik ekipleri de olabilecek kazalara karşı vatandaşları uyarıyor.

Denizli Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, kar yağışının başladığı gece yarısından itibaren Cankurtaran mevkisinde 10 ekiple trafik güvenliğini sağlıyor. Ekipler, Serinhisar ve Tavas çıkışında yaptıkları denetimlerde sürücüleri, dikkatli olmaları ve yola zincirsiz çıkmamaları konusunda uyarıyor. Cankurtaran mevkisinde zincir takmayan araçların geçişine izin verilmezken, şehir içi trafik ekipleri, Şahintepesi mevkisinde şehir içine gelen araçlardaki zincirleri çıkarttırıyor.

Karayolları 27. Bölge Şefi Hasan Kayhan, Meteoroloji'nin uyarısı ve diğer kuruluşların da yardımcı olması ile karayollarında erken önlem aldıklarını belirterek, Emniyet ve Karayolları ile diğer ekiplere teşekkür etti.

Denizli'nin çevre illerle bağlantısını sağlayan yollarda herhangi bir aksamanın olmadığını bildiren Kayhan, ''Saat 02.00'ten beri çalışmaları yoğunlaştırdık. 12 ekibimizle yollarda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyoruz. Çok zevkli bir kar mücadelesi yapıyoruz'' dedi.

Karı kara çevirmek isteyenler ise polis denetim noktalarında, ihtiyaç duyanlara zincir satıyor.

MALATYA'DA FIRTINANIN ETKİSİYLE İNŞAAT HALİNDEKİ BİNANIN ÇATISI TEK KATLI EVİN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Malatya'da etkili olan şiddetli fırtına, inşaat halindeki binanın çatısının tek katlı evin üzerine düşmesine neden oldu.

Çukurdere Mahallesi'nde inşaat halindeki bir binanın çatısı, yanda Kemal Şahiner'e ait, 5 kişinin yaşadığı tek katlı evin üzerine büyük bir gürültüyle düştü. Evde bulunan 5 kişiden hafif yaralanan Kemal ve Cemal Şahiner, ambulansla Malatya Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Evde büyük hasara neden olan olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

SAMSUN'DA YÜZLERCE KÖY YOLU KAPALI

Samsun'da olumsuz hava koşulları nedeniyle 223 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bölgenin özellikle yüksek ve iç kesimlerinde dün gece başlayan kar yağışı devam ediyor. Kar yağışı ve hava koşulları günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Bölgede çok sayıda köy yolu da ulaşıma kapandı.

Kavak'ta 53, Havza'da 58, Asarcık'ta 32 ve Vezirköprü'de 80 olmak üzere toplam 223 köye ulaşım sağlanamıyor. Yetkililer, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle çok sayıda köyün elektrik ve telefon hatlarında da arızalar meydana gelen arızalarının giderilmesi için de çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

-SAMSUN'DA KAR YAĞIŞI ULAŞIMDA AKSAMALARA NEDEN OLUYOR

Samsun'un yüksek kesimlerinde dün geceden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkilerken, bazı güzergahlarda zincirsiz araç geçişlerine izin verilmiyor.

Edinilen bilgiye göre, bölgede etkisi sürdüren kar yağışı nedeniyle Samsun-Ankara karayolunun bazı bölümlerinde zaman zaman araç trafiğinde aksamalar yaşandı. Samsun-Havza ilçesi arasında ulaşım belirli süre trafiğe kapatıldı.

Tek şeritten sağlanan ulaşımda olası kazalara meydan vermemek için çeşitli tedbirler alınırken, zincirsiz araç geçişlerine izin verilmiyor.

Yetkililer, kar yağışının etkisini sürdürdüğü bölgede, trafik ekiplerinin denetim ve kontrollerini artırdığını bildirdi.

-ÇORUM-SAMSUN KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI

Çorum-Samsun karayolu, bir TIR'ın kayması ve bazı araçların yoldan çıkması nedeniyle  ulaşıma kapatıldı.

Alınan bilgiye göre, bölgede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle sadece zincir takan araçların geçişine izin veren ekipler, Çorum-Samsun karayolunun 8. kilometresinde bir TIR'ın kayarak yolu kapatması ve bazı araçların yoldan çıkması nedeniyle, trafiği durdurdu. Diğer yönde ise ulaşımda bir sorun yaşanmıyor.

Yaklaşık 5 kilometrelik araç kuyruğunun oluştuğu yolun trafiğe açılması için kayan araçların kaldırılması bekleniyor.

ÇORUM-SAMSUN KARAYOLUNDA ULAŞIM TEK ŞERİTTEN SAĞLANMAYA BAŞLADI

Çorum-Samsun karayolunda bir tırın kayması ve bazı araçların yoldan çıkması üzerine ulaşıma kapanan yolda trafik, tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.

Alınan bilgiye göre, bölgede etkili olan yoğun kar yağışı yüzünden Çorum-Samsun karayolunun 8. kilometresinde bir tırın kayarak yolu kapatması ve bazı araçların yoldan çıkması üzerine trafiğe kapanan bölünmüş yolda, ulaşım Samsun-Çorum bölümünden tek şeritli olarak verilmeye başladı.

Çimento Kavşağı'nda uzun süredir bekleyen ve 5 kilometrelik kuyruk oluşturan araçlar, açılan tek şeritten çift yönlü olarak yola devam ediyor.

Yolun kapalı olan Çorum-Samsun bölümünün açılması için çalışmalar devam ediyor.

Bölgede trafik ekipleri, araçların zincirsiz trafiğe çıkmasına izin vermiyor.

KÜTAHYA'DA 31 KÖY YOLU İLE DOMANİÇ-İNEGÖL KARAYOLUNDA ULAŞIM SAĞLANAMIYOR

Kütahya'da geceden bu yana aralıklarla etkili olan kar ve tipi nedeniyle 31 köy yolunun yanı sıra Domaniç-İnegöl karayolu ulaşıma kapandı.

İl merkezine mevsimin ilk karının yağdığı Kütahya'da kar kalınlığı kent merkezinde 5, yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı. Kentin meydan, cadde ve sokaklarında oluşan kar birikintileri belediye ekiplerince temizleniyor.

İl merkezini Eskişehir, Afyonkarahisar ve Balıkesir'e bağlayan karayollarında da yağış sürerken, ulaşımda herhangi bir sorunun yaşanmadığı belirtildi.

Karayollarının kar temizleme çalışmalarının sürdüğü bölgede, trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları, zincir, takoz ve çekme halatı bulunmadan trafiğe çıkmamaları yönünde uyardı.

Domaniç-İnegöl karayolu, 1500 metre yüksekliğindeki Koca Yayla'da etkisini artıran kar ve tipi nedeniyle sabah saatlerinde ulaşıma kapandı.

Kar kalınlığının 10-15 santimetreye ulaştığı ilçelerden Domaniç'te 16, Emet'te 8, Gediz'de 5, Altıntaş ve Aslanapa'da birer köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri, bu yolların iş makineleriyle açılması için yoğun çalışma yürütüyor.

Bu arada, Emet ilçe sınırlarında bulunan 2181 metre yüksekliğindeki Eğrigöz Dağı'nda da kar kalınlığının 60 santimetreye ulaştığı bildirildi.

MUĞLA'YA MEVSİMİN İLK KARI DÜŞTÜ

Muğla'da aralıksız devam eden kar yağışı vatandaşları sevindirdi.

Hava sıcaklığının 4 dereceye kadar düştüğü Muğla'nın Göktepe ve Yılanlı mevkilerinde başlayan kar yağışı aralıksız sürüyor. Kar yağışının başlamasının ardından Muğla kent merkezinde yaşayan vatandaşlar kar yağışını izlemek amacıyla otomobilleriyle bölgeye geldiler. Karla kaplanan otomobillerinin üzerine ''11 Aralık 2010 Muğla'' yazan vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi.

-MEVSİMİN İLK KARI ERKEN YAĞDI-

Yılanlı'da bulunan Orman İşletme Müdürlüğü lojmanlarında yaşayan vatandaşlar, mevsimin ilk karının Muğla'ya normalde ocak ayının ilk haftasında yağdığını belirterek, ''Mevsimin ilk karı bu sene erken yağdı. Bizde kar yağışını izleyerek doğanın güzelliğine tanık oluyoruz'' dediler.

Bu arada Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri kar yağışının yüksek kesimlerde gün boyunca devam edeceğini ifade ederek, ''Şu anda hava sıcaklığı Fethiye'de 12, Marmaris'te 10, Bodrum ve Milas'ta 7 derece ölçülüyor'' bilgisini verdiler. 

- BODRUM'DA ŞİDDETLİ RÜZGAR -

Bodrum'da etkili olan şiddetli rüzgar ve soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre ilçede rüzgarın hızı saatte 55 kilometre, hava sıcaklığı ise 7 derece ölçülüyor. Hava sıcaklığının gece saatlerinde 2 dereceye kadar düşeceği ve yağış beklenmediği bildirildi.

Öte yandan yetkililer, şiddetli rüzgar nedeniyle tekne sahiplerini denize açılmamaları konusunda uyardı. Bu arada balıkçı teknelerinin de şiddetli rüzgar nedeniyle açılmadıkları, limanda bekledikleri ve tedbir aldıkları gözlendi.

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenmesi planlanan yelken yarışları da şiddetli rüzgar nedeniyle ertelendi. Yarışların havanın müsait olması durumunda yarın yapılabileceği belirtildi.

HAKKARİ'DE MEVSİMİN İLK KARI YAĞDI

Hakkari ve Yüksekova ilçesinde mevsimin ilk karı yağdı.

Hakkari'de sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan yağış nedeniyle kar kalınığı kent merkezinde 5, yüksek kesimlerde ise 10 santimetreye ulaştı.

Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkilileri, yağışın bugün ve yarın aralıklarla etkili olacağını ifade etti.

Yüksekova ilçe merkezinde kar kalınlığı 5 santimetreye ulaştı. Kar yağışına sevinen çocuklar, kızaklarla karın keyfini çıkardı.

İNEBOLU-ABANA KARAYOLUNDA HEYELAN

Kastamonu'nun İnebolu-Abana karayolunun 52. kilometresinde meydana gelen heyelan yüzünden yol ulaşıma kapandı; bölgede çalışmalar devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, bölgede devam eden şiddetli yağış nedeniyle Karadeniz sahil bölümündeki İnebolu-Abana karayolunun 52. kilometresinde yaklaşık 3 saat önce heyelan oluştu.

Karayolları ekipleri, kapanan karayolunu ulaşıma kontrollü açmak için bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Yolun her iki bölümünde araçlar mahsur kaldı.

Karayolları 152. Şube Şefi Mustafa Dinç, kapanan yolu açmak için iş makineleriyle çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

GAZİANTEP'TE SABAHA DOĞRU ŞİDDETİNİ ARTIRAN YAĞMUR NEDENİYLE ŞEHİR MERKEZİNDE BAZI EVLERİ SU BASTI

Gaziantep'te dün akşam saatlerinde başlayan sağanak ve şiddetli rüzgar, gece yarısından itibaren etkisini artırdı. Şehir merkezinde çok sayıda evi su bastı.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yağışların Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek sel, taşkın, su baskını gibi olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

Yetkililer, havanın parçalı çok bulutlu ve yağmurlu geçeceğini, yağışların il genelinde kuvvetli olacağını, rüzgarın ise güneyli yönlerden kuvvetli eseceğini kaydetti.

Bu arada, Gaziantep'te etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle yerinden kopan bir partiye ait büyük tabela, otomobilin üzerine uçtu. Otomobilde maddi hasar oluştu.

Şiddetli bir ses üzerine dışarı çıktığını belirten yakınlardaki otopark görevlisi, ''Baktım ki arabanın üzerinde tabela var. Şans eseri yoldan geçenlerin üzerine düşmedi. Zaten düşseydi o kişi yaşamazdı'' dedi.

KARAYOLLARINDA DURUM

Karayollarının bazı kesimlerindeki bakım ve yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesindeki açıklamaya göre, Trabzon-Rize yolunun 27. kilometresindeki (Araklı Tüneli mevki) Araklı şehir geçişine bağlantı yolunda mekanik gabari montajı çalışmalarından dolayı bağlantı yolu ulaşıma kapatılarak ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Anamur-Silifke yolunun 23-28. kilometreleri arasında (Yanışlı Köyü mevki) 13 Aralıkta 13.00-16.00 saatleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yol ulaşıma kapatılacak.

Maçka-Torul yolunun 2. kilometresindeki Zigana Tünelinde bakım ve yıkama çalışmaları sebebiyle 07.00-17.00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü sağlanıyor.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun 0-26. kilometresindeki (Karacabel Tüneli mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Giresun-Trabzon yolu üzerinde bulunan Tirebolu-2 Tüneli ve Tirebolu-Doğankent köprülü kavşağında yapılan elektromekanik çalışmalar nedeniyle 08.30-17.30 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak, trafik Tirebolu şehir geçişinden verilecek.

TEM Otoyolunun Dil İskelesi köprülü kavşağı ile Batı Hereke köprülü kavşağı arasındaki muhtelif kesimlerde yol üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 25 Aralık 2010'a kadar 22.00-06.00 saatleri arasında çalışmalar esnasında Dil Ovası Gişeleri tamamen trafiğe kapatılacak, ulaşım karşı yönden gidiş-geliş, Anadolu Otoyolunun Çeltikçi ve Gerede kavşakları arasında aydınlatma ve yol bilgilendirme çalışmaları nedeniyle 31 Aralık 2010'a kadar 07.00-19.00 saatleri arasında sol şerit taşıt trafiğine kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden kontrollü sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Akıncı gişeleri ile TAİ Kavşağı arasında (36-37. kilometreleri arası) asfalt üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 31 Aralık 2010'a kadar ulaşım tek şeritten, Ankara-Bala Ayrımı-Kulu ayrımı yolunun 20-25. kilometreleri arasındaki asfaltlama çalışmaları nedeniyle 17 Aralık 2010'a kadar ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanacak.

Söğüt-Korkuteli-Antalya yolunun 9-11. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle pazartesi-, çarşamba, cuma günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapalı olacak.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun 57-61. kilometreleri (Bafa Gölü) arasında sürdürülen patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı, çarşamba ve perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Marmaris-Gökova yolunun 20-21. kilometreleri arasındaki (Gökçe Çıkışı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle çarşamba ve cumartesi günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç, Boğayokuşu ve Karaltı mevki) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle salı ve perşembe günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Menemen-Manisa yolunun 0-29. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle yol her gün 14.00-17.00 saatleri arasında, İkizdere-İspir yolunun 22-44. kilometreleri arasındaki Ovit Dağı mevkisinde kar, tipi ve çığ tehlikesi nedeniyle 17.00-07.00 saatleri arasında can ve mal emniyeti bakımından, Hasankeyf-Gercüş yolunun 4-7. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 31 Aralık 2010'a kadar her gün 00.00-06.00 saatleri arasında ve patlatmanın yapılacağı günlerde haftanın iki günü 12.00-15.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılıyor.

Tirebolu-Torul yolunda asfalt yapımı çalışmaları nedeniyle 18.00-00.00 saatleri arasında yol trafiğe kapatılarak bekleyen araçlar için 20.00-20.15 ile 22.00-22.15 saatleri arasında trafiğe geçiş verilecek

Bu haber toplam 6756 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri