Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

4 ilde kar nedeniyle okullar yarın tatil!

12.12.2010 18:47
Türkiye yoğun kar yağışının altına girmeye başladı. Trafik kazaları, kapanan yollar derken şimdi de eğitime ara veriliyor. 3 ilde eğitime birer gün ara verildi. Kar tatilinin olacağı yöreler şöyle:

Denizli'de yoğun kar yağışı dolayısıyla merkez ilçeye bağlı bazı köylerde ve ilçelerde okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, Denizli merkeze bağlı Cankurtaran, Güzelpınar, Akdere, Gözler ve Uzunpınar belde ve köyleri ile Akköy ilçesinde okulların kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi. Çardak ve bozkurt ilçelerine çevreden taşımalı olarak gelen öğrenciler için de eğitime yarın 1 gün süre ile ara verildiği kaydedildi.

Daha önce Denizli'nin Çal, Baklan, Güney ve Serinhisar ilçelerinde okulların yarın eğitime ara vermesi kararlaştırılmıştı. Akköy de dahil beş ilçede tüm ilk ve ortaöğretim okulları bir gün eğitime ara verirken, merkezdeki beş belde ve köy ile diğer iki ilçeye taşımalı gelen öğrenciler salı günü ders başı yapacak.

KASTAMONU'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Kastamonu'da yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilçedeki tüm okullar ile kent merkezinde taşımalı sistemle eğitim veren ilköğretim okullarında bir gün eğitime ara verildi.

Kastamonu Valiliği Kriz Masasından yapılan yazılı açıklamada, il genelinde 314 köy yolunun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı, Şenpazar, Doğanyurt, İhsangazi, İnebolu, Araç, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçe merkezleri dahil toplam 448 köye, enerji nakil hatlarında meydana gelen arızalar sonucu elektrik verilemediği duyuruldu.

Açıklamada, Kastamonu merkezde taşımalı sistemle eğitim veren ilköğretim okulları ile Şenpazar, Çatalzeytin, Bozkurt, Abana, İnebolu, Doğanyurt, İhsangazi ve Araç ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

KONYA'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Konya'nın Beyşehir, Derebucak ve Bozkır ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

Derebucak, Bozkır ve Beyşehir ilçe merkezinde kar kalınlığının 30 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.

Beyşehir Kaymakam Vekili ve Derebucak Kaymakamı İsmail Baş, yaptığı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle Beyşehir ve Derebucak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiğini bildirdi.

Kar yağışı nedeniyle köy yollarının büyük bölümünün ulaşıma kapandığını ifade eden Baş, ''Köy yollarımızın ilçe merkezlerimizle bağlantısının yeniden sağlanabilmesi için yürütülen çalışmalara hız kesmeden devam ediliyor'' dedi.

Bu arada kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığı Bozkır ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Yetkililer, sürücülerin zincirsiz yola çıkmamalarını ve araçlarında çekme halatı bulundurmalarını istediler.

Öte yandan Hadim ilçesinde de dün gece başlayan ve halen devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Hadim'e bağlı köy ve beldelerde ulaşım güçlükle sağlanırken, karayolları ekiplerinin kar temizleme çalışmaları sürüyor.

KARAMAN'IN ERMENEK, SARIVELİLER VE BAŞYAYLA İLÇELERİNDE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Kar yağışı nedeniyle Karaman'ın Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Edinilen bilgiye göre, Karaman'da bu sabah başlayan ve etkili olmaya devam eden kar yağışı nedeniyle Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerindeki ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

Öte yandan etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Karaman'ı Mersin'e bağlayan Sertavul Geçidi'nde ulaşımın durduğu bildirildi.

Kar kalınlığı 15 santimetreye çıkan yörede, Karayollarına bağlı 3 ekip, yol açma çalışmasını sürdürüyor. Polis ekipleri de, karayolunun ulaşıma kapanması nedeniyle araçların bu güzergahtan geçişine izin vermiyor.

SAMSUN'DA KAR YAĞIŞI NEDENİYLE İLKÖĞRETİM OKULLARI VE LİSELERDE EĞİTİME 1 İLE 3 GÜN SÜREYLE ARA VERİLDİ

Samsun'un bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde bir ile 3 gün süreyle eğitim öğretime ara verildi.

Edinilen bilgiye, bölgede devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu mevcut durumu değerlendirdi.

Kurul, Havza ve Vezirköprü'de birer gün, Kavak ve Asarcık'ta 2'şer gün, Ladik ilçesinde ise 3 gün süreyle ilköğretim ve orta öğretim okullarında eğitim öğretime ara verilmesini kararlaştırdı.

Bu arada 299'a ulaşan kapalı köy yolunun açılması için yürütülen çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi.

Bu haber toplam 4572 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri