Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Denizli Valisi'nden deprem açıklaması

06.03.2009 14:04
Denizli Valisi Yavuz Erkmen dedikodulara itibar edilmemesini isteyerek...
Denizli'de deprem korkusu yaşayan bazı vatandaşlar geceyi park ve piknik alanlarında geçirdi.

Vatandaşlar, kendilerine büyük bir deprem olacağının söylendiğini belirtti.

Denizli Valisi Yavuz Erkmen ise dedikodulara itibar edilmemesini isteyerek, doğru bilgileri her zaman kendilerinin açıklayacağını söyledi.

Vali Erkmen, İl Emniyet Müdürlüğü Kriz Merkezi'nde bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya, bir haftadır devam eden afet tatbikatında yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileriyle polis ve jandarma yetkilileri katıldı.

Sivil Savunma Günü etkinlikleri çerçevesinde 28 Şubat'ta başlayan seri tatbikatlar yaptıklarını hatırlatan Vali Erkmen, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, TÜBİTAK ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) uzmanlarıyla her gün toplantı düzenleyerek, tatbikata denk gelen deprem hareketliliğini incelediklerini bildirdi.

Son 24 saatte ilde iki sarsıntı kaydedildiğini ve geçen yıl aralık ayında da benzer bir yer hareketliliği yaşandığını hatırlatan Erkmen, "Denizli geçen yılki deprem hareketliliği 24 Aralık'ta başlamış, yaklaşık 200'ün üzerinde sarsıntı kaydedilmiş, sonra bir duraksamaya girmişti. Aradan bir ay geçti, tekrar hareketlenme başladı. Arkadaşlarımız günlük olarak izliyor. Bazı uzmanlar, yerel olarak izlemedikleri, buradaki parametrelere bakıp günlük değerlendirmedikleri için tahminleri genel oluyor. Şimdilerde yer hareketlerinde bir yavaşlama var. Yeniden hareketlenme olursa, hiç vakit geçirmeden halkımızla paylaşacağız.'' diye konuştu.

Dün gece şehrin açık alanlarını dolaştığını ve halkta herhangi bir telaş görmediğini anlatan Erkmen, vatandaşlardan, fısıltı gazetesiyle yayılan dedikodulara itibar etmemelerini istedi. Erkmen, "Tedirgin olacak bir durum yoktur. Dün akşam çok az sayıda vatandaşımız hariç herkesin sakin olduğunu gördüm." ifadesini kullandı.
Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri