Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkari'de 5.4 şiddetinde deprem meydana geldi

27.10.2011 11:37
Merkez üssü Hakkari Yüksekova Dilekli olan 5,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün yerin 18.3 kilometre derinliğinde meydana geldiğini saptadığı deprem saat 11.04'te bölgeyi şiddetle salladı. Pazar günü Van ve Erciş'te büyük can kaybı ve çok sayıda binanın yıkılmasına neden olan deprem ve devam eden artçı şokların paniği henüz geçmeden Hakkari Yüksekova'daki deprem bölgede büyük korkuya neden oldu.

Hakkari ve Yüksekova'daki yetkililer merkez üssü Irak sınırına yakın kesimde bulunan depremin can kaybına ve hasara neden olup olmadığını belirlemek için bölgedeki köylerle bağlantı kurulmaya çalışıldığını söyledi.

Hasar yok

Depremin merkez üssü Dilekli Köyü eski muhtarı Nusret Tanır, "400 haneli köyümüzde henüz herhangi bir hasar bilgisi almadık. Bayağı sallandık, büyük panik yaşandı ama şu an herhangi bir hasar bilgisi gelmedi" dedi.

Eğitime 1 gün ara verildi

 Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından eğitime ara verildi.

Kaymakam Üzeyir Aziz Özeren, merkez üssü, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dilekli köyü olan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.

İlçe merkezi ve köylerde, ilk belirlemeye göre, bir sıkıntı olmadığını bildiren Özeren, köylere ulaşarak bilgi almaya çalıştıklarını kaydetti. 

Bu haber toplam 1756 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri