Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dershanelerde dönüşüm başladı

20.06.2014 10:45
Dershanelerin dönüşüm çalışmaları kapsamında özel okul olma başvurusunun ilki Balıkesir’den geldi.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) dershanelerin özel okula dönüşümünde yönetmelik ve teşvik çalışmaları başvuru boyutuna geçti. 2 Hazira itibariyle 1. dönem başvuruları gelmeye başladı. Bu kapsamda ilk başvuru Balıkesir’den geldi. Şu ana kadar komisyonlara başvuran dershane sayısı 42 olarak belirlendi. 42 dershanenin 5’i dönüşüme uygun görüldü. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne iletilen başvurular incelenmeye alındı.

Erken başvuran avantajlı

7 dönem halinde alınacak başvuruların ilk dönemi 2 Haziran’da başlarken 4 Ağustos’ta bitecek. İkinci dönem başvuruları ise 5 Ağustos’ta başlayacak. Dönüşüm sürecinde teşvik imkanları erken başvuru yapan dershanecilere daha avantajlı olacak. Başvuru alımı 31 Ağustos 2015’te son bulacak. Kurumlar, dönüşüm programına alınmaları kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılının bitimine kadar okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul, ortaokul ve temel lise olarak faaliyet gösterebilecek. 

KOMİSYON DEĞERLENDİRİYOR

Dershanesini özel okula dönüştürmek isteyenler il milli eğitim müdürlüklerine başvuru yapıyor. Onaylanan başvurular MEB değerlendirme komisyonu’ tarafından inceleniyor.  Programa alınan dershane 30 gün içinde MEB’in internet sitesinde yayınlanıyor.  

Bu haber toplam 6324 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri