Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Destici'den MHP'yle ilgili şok sözler

02.09.2011 09:59
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP’nin 90’lı yıllarda “ekonomiyi düzeltsin” diye değil “Apo’yu assın, terörden kurtulalım” diye seçildiğini savunan Destici, Terör belası biterse MHP’nin siyaset arenasındaki yeri biter” dedi.

Ülkücü camianın önde gelen iki siyasi partisi arasında 18 yıldır aralıksız devameden bayramlaşma geleneği bu yıl yapılmadı. BUGÜN’e konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kendilerine karşı olan bu tavrın 12 Eylül’de yapılan anayasa değişikliğine “Evet” demelerinden dolayıMHP lideri Devlet Bahçeli’nin sergilediğine işaret etti. DesticiMHP’nin terörle primyaptığını söyledi.

ALTERNATİF ÜRETMİYOR

Bahçeli’nin referandumda ‘Evet’ diyen ülkücü camiaya ağza alınmayacak sözler sarf ettiğini hatırlatan Destici, “Bahçeli’nin bu tavrı ülkücü dostların arasını açıyor. Biz referandumu siyasimalzeme olarak kullanmadık. Rahmetli Genel Başkan, ‘Millete dönmüş tanklara selam vermem’ dediğinde o tanklar Muhsin Yazıcıoğlu’na dönmemiş başka kardeşlerimize dönmüştü. 27 Nisan emuhtırası da başka kardeşlerimize yapılmıştı. En sert tepkiyi biz verdik. BBP kendi fikrine misyonuna ne uygunsa onu yapar bedeli ne olursa doğru bildiğini yapar” dedi.

BBP lideri Destici, “terörden en çok primyapan partininMHP” olduğunu savundu.MHP’nin 90’lı yıllarda “ekonomiyi düzeltsin” diye değil “Apo’yu assın, terörden kurtulalım” diye seçildiğini dile getiren Destici şunları söyledi: “O dönemki seçimpropagandasına bakın hep PKK ve Apo’ya yönelikti. Bütün siyasi partilere PKK çözümönerileri sunduğumda buna ilk ‘evet’ demesi gereken kimdi? MHP idi. MHP Türkmilleti gözünün içine bakarak Apo’yu asacam demedimi? Hazırladığımız terörle mücadele raporunu tümpartilerle görüştük, ancakMHP bize randevu dahi vermedi. Terör belası biterse MHP’nin siyaset arenasındaki yeri biter.MHP alternatifler üretemeyen bir parti. En büyük rakibi de BBP’dir.”

Bahçeli, ayağının ucuna baktı ve gitti

Şüpheli bir helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden BBP eski lideri Muhsin Yazıcıoğlu vefatının MHP tarafından istismar edildiğini kaydeden Mustafa Destici, şunları kaydetti: “Kaza sonrası parti genel merkezimize gelen Devlet Bahçeli ayağının ucuna bakıp tek kelime etmeden gitti. MHP’li yöneticiler kazanın ardından boy boy medyada yer aldılar. Ancak seçimlerin ardından bir kez dahi BBP’nin kapısını çalmadılar.” Kaza sonrası tüm partilere bilgi vermek için dolaştıklarını söyleyen Destici, “Deniz Baykal dahi genel merkezin dışında bizi karışladı. Ancak aynı tavrı Bahçeli’den göremedik” diye konuştu.

Gökhan ÖZDAĞ/ ANKARA
 

Bu haber toplam 2376 defa okunmuştur
Leyleğin Ömrü
İlhami Dinçer
Atalarımız, "LEYLEĞİN ÖMRÜ LAK-LAK İLE GEÇER" demişler. Her halde Rahmetli Yazıcıoğlu sonrası BBP liderleri bu atasözünü ispat ile meşguller. Bir işlevleri daha var. "BOKLU, ÇAMURLUYA BAHANE BULUYOR" sözünü ispatlıyorlar. Eksiklikleri boş kalmasın.
02 Eylül 2011 Cuma 17:21
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri