Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Develioğlu: Delilleri kararttılar infaz yapıyorlar

08.03.2015 12:09
Kabataş saldırısı kurbanı Z.D.'nin kayınpederi Osman Develioğlu, "Olay yerini gören 2 kamera da nasıl arızalı olur? Görüntüleri montajlayıp 'Bakın saldırı yok' diyorlar" açıklamasınjı yaptı.

Çocuğuyla birlikte yürürken, Kabataş'ta sarhoş bir Gezici grubun saldırısına uğrayan Z.D. adlı kadının anlattıkları, Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Fetullah Gülen örgütü ile onların güdümündekiDoğan yayın grubu, seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet aleyhine algı oluşturmak için Kabataş olayını yeniden gündeme getirdi. Paralel işbirlikçiler, montaj bir kamera görüntüsü üzerinden, yaşadığı korkunç dakikaları anlatma cesareti gösteren genç kadına ve olayı haber yapan gazetecilere yönelik linç girişimini sürdürüyor. Kabataş mağduru Z.D.'nin kayınpederi Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, olayın ayrıntılarını ve yeniden gündeme getirilme nedenini anlattı:

 O GÖRÜNTÜ KESİNLİKLE VAR

 Biliyorum ve inanıyorum. Bu işler soğuduktan sonra birisi elinde bir CD ile gelecek ve "İşte o görüntüler" diyecek. Çünkü gelinimin saldırıya uğradığı Kabataş'taki olay yerinde bir MOBESE kamerası var. Benzin istasyonunun kameraları var. Her nedense o gün ikisi de arızalı. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

 Eskişehir'de Ali İsmail Korkmaz vefat etti biliyorsunuz. Ailesine sabır diliyorum. O olayda, "Bilirkişi kamera görüntülerini sildi" beyanına inananlar ve buna inanmamız için baskı yapanlar, Kabataş'taki görüntülerin bilinçli olarak yok edildiğine niye inanmıyor? "Orada kamera görüntüsü kasten silindi" diye kampanya yürütenler, biz aynı şeyi söyleyince, "Yalan" diyorlar.

 Bu olayın görüntüleri basına ilk servis edildiğinde bir seçim arifesindeydik. Şimdi yine seçim öncesi ve bu olayı yine ortaya getirdiler. Malum grupların yayın organlarına bakın, anlarsınız ne demek istediğimi. Çünkü ellerinde başka argüman kalmadı. Televizyonlarından, gazetelerinden korkunç bir algı operasyonu yürütüyorlar. Bize acımasızca saldırıyorlar. İçimizi yeniden acıtmak, "Zaten bunlar hep yalancı" algısı oluşturmak için... Biz olaya hiç ideolojik yaklaşmadık. Haklılığımızı ispatlama zorunluluğumuz yok. Tek amacımız, bu vahşi saldırıyı yapanların hak ettikleri cezayı çekmeleri.

 

(Sabah)

Bu haber toplam 1554 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri