Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devler Ligi'nde perde açılıyor!

13.09.2011 06:02
UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, 2011-2012 sezonu bugün ve çarşamba günü gruplarda yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak.

 

Futbolda Avrupa'nın kulüpler bazında bir numaralı organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, 2011-2012 sezonu bugün ve çarşamba günü gruplarda yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak.

B Grubu'nda İtalya'nın Inter, Rusya'nın CSKA Moskova ve Fransa'nın Lille takımlarıyla eşleşen Trabzonspor, ilk maçını 14 Eylül Çarşamba günü Milano'da Inter takımıyla yapacak.

Dörderli 8 ayrı grupta toplam 32 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek ligde, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar 2. tura yükselecek. Grup üçüncüleri yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek, son sıradaki takımlar ise bu sezon için Avrupa defterini kapatacak.

''Devler Ligi''nde bu sezonun final karşılaşması Almanya'nın Münih kentindeki Allianz Arena'da 19 Mayıs 2012'de oynanacak.

-GRUPLAR-

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda yer alan takımlar şöyle:

(A) Grubu: Bayern Münih (Almanya), Manchester City (İngiltere), Napoli (İtalya), Villarreal (İspanya)

(B) Grubu: Inter (İtalya), Lille (Fransa), CSKA Moskova (Rusya), Trabzonspor (Türkiye)

(C) Grubu: Manchester United (İngiltere), Basel (İsviçre), Otelul Galati (Romanya), Benfica (Portekiz)

(D) Grubu: Real Madrid (İspanya), Olympique Lyon (Fransa), Ajax (Hollanda), Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

(E) Grubu: Chelsea (İngiltere), Valencia (İspanya), Bayer Leverkusen (Almanya), ?Genk (Belçika)

(F) Grubu: Arsenal (İngiltere), ???Borussia Dortmund (Almanya), O. Marsilya (Fransa), Olympiakos (Yunanistan)

(G) Grubu: Porto (Portekiz), Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Zenit (Rusya), Apoel (Kıbrıs Rum Kesimi)

(H) Grubu: Barcelona (İspanya), Milan (İtalya), Bate Borisov (Belarus), Viktoria Plezen (Çek Cumhuriyeti))


-İLK HAFTA MAÇLARI-


UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda TSİ 21.45'te başlayacak ilk hafta maçlarının programı şöyle:


Bugün

-----

(E) Grubu:

Chelsea-Bayer Leverkusen

Genk-Valencia


(F) Grubu:

Olympiakos-Olympique Marsilya

Borussia Dortmund-Arsenal


(G) Grubu:

Porto-Shakhtar Donetsk

Apoel-Zenit St. Petersburg


(H) Grubu:

Barcelona-Milan

Viktoria Plezen-Bate Borisov


Yarın

------------------

(A) Grubu:

Manchester City-Napoli

Villarreal-Bayern Münih


(B) Grubu:

Lille-CSKA Moskova

Inter-Trabzonspor


(C) Grubu:

Basel-Otelul Galati

Benfica-Manchester United


(D) Grubu:

Dinamo Zagreb-Real Madrid

Ajax-Olympique Lyon 

Bu haber toplam 1414 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri