Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet, "Devlet'in Adamlarını" Kayırdı mı?

20.05.2011 15:09
Kaset skandalı ile sarsılan MHP'de istifa eden isimlerle istifası kabul edilmeyen isimler arasında nasıl bir fark var? Şamil Tayyar, ince ayrıntıyı deşifre etti.

Video Haber/Aktifhaber

Kasetlerle ilgili ilk skandal 27 Nisan’da patladı. Genel Başkan Yardımcılarından Recai Yıldırım ile Metin Çobanoğlu, internete düşen uygunsuz görüntüleri nedeniyle Bahçeli tarafından istifa ettirildiler.

Bir hafta sonra da yine Genel Başkan Yardımcılarından Bülent Didinmez ile İstanbul Milletvekili adayı İhsan Barutçu’nun kasetleri ortaya çıktı.

Didinmez her ne kadar “bu benim özel hayatım” dese de istifa baskılarına dayanamadı ve hem genel başkanlıktan hem de milletvekilliği adaylığından istifa etti. İhsan Barutçu da öyle.

Son olarak da MHP’de Bahçeli’nin A Takımı’nda olan aralarında Deniz Bölükbaşı’nın da bulunduğu 6 ismin daha kasetlerinin olduğu Farklıülkücüler tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Daha önce 4 ismi istifaya çağıran Bahçeli bu sefer kaseti olduğu iddia edilen 6 isme sahip çıktı. Hatta bu isimlerin istifa ettiği ama Devlet Bahçeli’nin kabul etmediği öne sürüldü.

MHP’deki kaset depremiyle ilgili  Şamil Tayyar, bugüne kadar hiç gündeme gelmeyen bir ayrıntıya dikkat çekti.

Tasfiye edilen isimlerin Ocak’tan gelen, ülkücü tabandan gelen isimler olduğuna vurgu yapan Şamil Tayyar,  Bahçeli’nin korumaya çalıştığı isimlerin ise ülkücü tabandan ziyade devlet kültürü ile haşir neşir isimler olduğunu vurguladı.

“Tasfiye ettikleri Ülkücü tabandan, korudukları ise devlet kültürü ile yetişmiş olan isimler” diyen Şamil Tayyar, “Burada bile MHP’de Devlet Bahçeli’yi aşan bir irade var” dedi.

Şamil Tayyar sözlerine şöyle devam etti:

“10 tane kaset olayı var. Kasetleri çıkanlar arasında bile ayrımcılık yapılıyor. Cihan Paçacı, Deniz Bölükbaşı bunları korumak istemesi başka şeyi gösteriyor…

Ben daha önce Devlet Bey’in rehin alındığını, iş göremez hale geldiğini ve teslim olduğunu ifade etmiştim.

Bahçeli neden o isimleri koruma gereği hissetti?”

Deniz Bölükbaşı ismine dikkat çeken Şamil Tayyar, Devlet Bahçeli ile öbür Devlet arasında Deniz Bölükbaşı’nın köprü vazifesi gördüğünü iddia etti.

Tayyar, MHP’nin bu kanallar üzerinden zaman zaman çok ciddi operasyonlara maruz kaldığını ileri sürdü…

İşte Şamil Tayyar'ın o açıklaması;

Bu haber toplam 1692 defa okunmuştur
MHP Yönetimi Ciddi Oyunlara Alet Olmakta
Muharrem Dinç
Taban ise bu oyunları artık gööör meeek teee...
20 Mayıs 2011 Cuma 15:15
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri