Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bahçeli: Beni ancak ülkücüler gönderir

03.11.2015 09:50
MHP lideri Devlet Bahçeli, parti kurmaylarına yola devam edeceğini vurgulayarak, “Farklı görüşü olan varsa söylesin” dedi.

1 Kasım milletvekili genel seçiminde ağır hasar alan MHP’de başarısızlığın başında seçmenin,“terör, istikrarsızlık ve sosyal yardımlarda”Ak Parti’nin tehdidine boyun eğmesinin geldiği belirtiliyor.

DEVAM EDECEĞİM

Milliyet'in haberine göre Bahçeli, MHP Başkanlık Divanı’nı toplayarak 1 Kasım’ın sonuçlarını değerlendirdi. Seçimde MHP’nin Türkiye’nin her bölgesinde oy kaybetmesi ve alınan başarısız sonuçların nedenleri üzerinde bilimsel çalışma yapılması kararı alındı.

Bahçeli, seçim gecesi ise kurmaylarıyla yaptığı dar kapsamlı toplantıda, “istifa” taleplerini değerlendirdi. Yola devam edeceğini vurgulayan Bahçeli, “Ben devam edeceğim, bu konuda farklı görüşleri olan varsa söylesin” diye konuştu.

ANCAK ÜLKÜCÜ İRADE BENİ GÖNDEREBİLİR

Kurmaylarından farklı bir ses çıkmayınca Bahçeli, bu işi tesadüflere bırakmasının söz konusu olamayacağını dile getirerek, “Ülkücü hareket birçok zorlu süreçten geçti. Ben mücadelemi devam ettireceğim beni ancak ülkücü irade gönderir. Onun dışında kimseye boyun eğmem” dedi.

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri