Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli'

30.01.2011 19:44
Bahçeli: İktidar değişikliği için meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemeli.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iktidar değişikliği için meşru yol dışında bir yola tenezzül edilmemesi gerektiği konusunda uyardı.

Bahçeli, "İktidara kızarak iktidarı millet desteğiyle değiştirme şansım kalmadı diyerek, bu tür bulaşıcı hastalıkları Türkiye'ye taşımak hevesinde olanlar daha dikkatli olmalıdır." dedi.

Bir dizi program için Antalya'ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Döşemealtı ilçesinde miting düzenledi. Mitingde Bahçeli, son günlerde Tunus, Mısır ve Arnavutluk gibi ülkelerde yaşanan olayların benzerinin Türkiye'de yaşanmasını istemediklerini belirtti. Ortadoğu'da bir ayaklanma ve direniş gösterilerinin hızla yaygınlaştığını ifade eden Bahçeli, "Tunus'ta gördünüz, Arnavutluk'ta hissediyorsunuz, Cezayir'de kısmen yaşanıyor, şimdi de Mısır'da çok daha tehlikeli bir boyuta doğru gidiyor." diye konuştu.

Yaşanan olayları, bulaşıcı hastalık olarak nitelendiren Bahçeli, iktidar partisini değiştirmek isteyenleri, bu tür bulaşıcı hastalıklara kapılmamaları gerektiği yönünde uyardı. Türkiye'nin istikrar ve huzur isteyen bir ülke olduğunu belirten Bahçeli, "Bu ülke millet iradesiyle yönetilmek ister, bu ülke iktidar değişikliği ister. Bunun dışında bir yola tenezzül edilmemelidir. Hele hele iktidara kızarak iktidarı millet desteğiyle değiştirme şansım kalmadı diyerek, bu tür bulaşıcı hastalıkları Türkiye'ye taşımak hevesinde olanlar daha dikkatli olmalıdır." şeklinde konuştu.

Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve İstanbul'un bazı bölgelerinde ortaya konan PKK direnişlerinin, gelecekte bu bulaşıcı hastalıktan yararlanabileceğini hatırlatan Bahçeli, şöyle devam etti: "Gelecekte bu bulaşıcı hastalıklardan yararlanarak bir kardeş kavgasına sürükleyecek faaliyetleri yaygınlaştırabilirler. Bu ülkede kim yaşıyorsa, huzur içinde yaşamayı düşünmeli ve iktidar değişikliğini millet iradesiyle yapmayı tercih etmeli, ülkeyi bölmeyi düşünenlere çanak tutacak kişilerle birleşip, ülkeyi bir kardeş kavgasına sürüklememelidir. Yani ne olursa olsun 'Bit için, dam yakılmaz.' Bu ülkeyi korumalıyız."

'BAŞBAKAN KAHRAMANMARAŞ VE SİVAS OLAYLARINI ARAŞTIRSIN'

Antalyalılara seslenirken, sık sık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin iyi yönetilmediğinden şikayetçi olduğunu söyledi. Türkiye'de etnik temelli bölücü faaliyetin hız kazandığını söyleyen Bahçeli, "Mezhep temelinde ülke bölünmek isteniyor. Başbakan aslı olmayan yerde temel atıyor. Temel atmada 12 Eylül öncelerine referans yaparak Türkiye'de Kahramanmaraş, Çorum ve Sivas olaylarını hatırlatmak suretiyle, aklınca bir partiyi suçlayayım karalayayım derken farkında olmadan mezhep çatışmasını kaşıyor." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ı, tahrik siyaseti yapmakla suçlayan Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti: "Tekrar Maraş olayları olsun mu istiyorsun? Sivas olayları tekrar olsun mu istiyorsun? Kardeşçe yaşamak seni niye rahatsız ediyor. Bu sözlere ne gerek var. Garipten gurebadan filan mezhepten ne istiyorsun sen. Aklınca MHP'yi suçlamaya çalışıyorsun. Geçmişte ne varsa Balyoz'uydu şuyuydu buyuydu ortaya çıkarıyorsun. Kahramanmaraş olaylarını yeniden incelet bakalım altından kim çıkacak. Sivas olaylarını yeniden incelet bakalım özellikle Sivas'tan kim çıkacak. Bunları inceletirsen AKP bu millet nezlinde utanır. Sen mahçup olursun. Bu tahrik siyasetinden vazgeç."

Kaynak:
Bu haber toplam 1702 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri